Investing.com – 4 trilyon SHIB tokeni, Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.

Blockchain süreçlerini izleyen Whale Alert, Bir SHIB balinasının tek süreçte 34,7 milyon dolar pahasında 4 trilyon SHIB tokenini Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana aktardığını raporladı.

Bu transfer süreci, bilhassa FTX’in çöküşünden sonra merkezi borsalardan yüksek ölçülü fon çıkışlarını hatırlattı. Binance de merkezi borsalara olan itimadın azalmasından ötürü değerli ölçüde müşteri fonu kaybeden borsaların başında geliyor.

Diğer yandan Binance, yeni yılla birlikte fon çekim dalgasını atlatmışa benziyor. Son günlerde borsa yine net müspet fon akışları kaydetmeye başladı. Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ise çekimlerin borsa için yeni bir olay olmadığını lisana getirirken Binance’in rakiplerine karşı değerli oranda süreç hacmi üstünlüğü olduğunu hatırlattı.

Binance’ten gerçekleşen SHIB transferi ne manaya geliyor?

Genel bir anlatıya nazaran bir kripto varlığın borsadan çekilmesi, yükseliş beklentisi olduğu devirlerde gerçekleşen bir olay. SHIB transferiyle ilgili yapılan yorumlarda SHIB için yakın vakitte bir yükseliş beklentisine olduğuna dair spekülasyonlar oluşmaya başladı.

Binance’ten çıkan 4 trilyon SHIB’in akıbeti ile ilgili yapılan araştırmalarda Shibburn, Binance’in ShibaSwap kullanarak 4 trilyon SHIB tokenini stake ettiğini açıkladı. Böylelikle 35 milyon dolara yakın SHIB tokeni süreksiz olarak dolanımdan çıkmış oldu.

Bu sürecin haricinde Shibburn, Binance’in ShibaSwap aracılığıyla 12,6 trilyon SHIB’in kilidini açtığını da raporladı. Shibburn raporlarına nazaran Binance, Shiba’nın en büyük yatırımcılarından biri olmaya devam ediyor.

SHIB fiyatında son durum

SHIB, bugün piyasa genel durumunda ayrışarak %3,3’luk paha artışıyla yoluna devam ediyor. Şu an 0,0000091 dolardan alıcı bulan SHIB, yeni yılla birlikte toparlanma ivmesine girerken son bir haftada %12,5 oranında paha kazandı.

Yazar: Günay Caymaz