ABD’den Bitcoin madenciliğini teşvik edecek yasa tasarısı

ABD’nin Oklahoma eyaleti, kripto para madenciliği için kimi teşvikler oluşturarak madencilik şirketlerini cezbetmek için harekete geçti.

Oklahoma Valisi Kevin Stitt, dünyanın en büyük kripto para madenciliği şirketlerinden biri olan Northern Data’nın eyalette bir merkez kuracağını açıklamasından kısa bir müddet sonra, Senatör John Montgomery 2022 Ticari Dijital Varlık Madenciliği Yasası isimli bir yasa tasarısı sundu.

Bu tasarı, Oklahoma’ya daha fazla kripto para madenciliği şirketini çekmeyi amaçlıyor. Tasarının yasallaşması durumunda şirketler için 5 milyon doları aşmayan teşvikler oluşturulacak.

Salı günü Senato’da oylamaya sunulan tasarı, 16’ya karşı 29 oyla her iki partinin de dayanağıyla kabul edildi. Daha sonra alt meclise taşınan tasarı, 30 Mart’ta yapılacak olan teknoloji komitesine havale edildi.

ABD’nin Bitcoin madenciliğindeki hissesi büyüyor

ABD’nin global Bitcoin madenciliğinde hissesi her geçen gün artıyor. ABD merkezli Bitcoin madencilik havuzu Foundry USA tüm havuzlar ortasında yüzde 20’ye yakın hisseye sahipken, ABD’nin madencilikteki hissesi yüzde 40’a yakın durumda.

Son vakitlerde Bitcoin madenciliğinde kıymetli bir dönüm noktası geride bırakıldı. 19 milyonuncu BTC Cuma günü çıkarıldı ve yaklaşık 120 yılda çıkarılacak sadece 2 milyon BTC kaldı.

Bu makale birinci olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır

Previous Article

Bitcoin madencilerinin Mart ayındaki toplam karı açıklandı

Next Article

Citi, Metaverse iktisadı için 2030 yılına kadar önemli bir büyüme iddia ediyor

You might be interested in …