AK Parti Küme Başkanvekilinden 3600 ek gösterge ve taban fiyat açıklaması

Investing.com –  Sene başında asgari ücrete yapılan %50’lik zam ile işçi ve çalışan kesimin enflasyon karşısındaki mağduriyeti engellenmeye çalışıldı. Fakat yurt içinde gıda ve enerji başta olmak üzere fiyatlardaki artışlar son ayda hız kazandı. Türk – İş’in açık ve yoksulluk sınırı raporuna göre asgari ücret, açlık sınırının 675 TL altına indi.

Sendikalar, asgari ücrette yeni bir düzeltmeye gidilmesi gerektiğini belirtirken hükümetten de bu yönde sinyaller geliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrete yıl içinde düzeltme yapılacak mı? sorusuna, bakanlık ve sendikaların temasta olduğunu ve şayet bu yönde bir ihtiyaç olursa vatandaşın mağdur edilmeyeceğini söylemişti.

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, bugün hem asgari ücret hem de 3600 ek gösterge hakkında açıklamalarda bulundu. Akbaşoğlu, asgari ücret için Temmuz’da emekli ve memur maaşlarında artış yapılacağını, bu dönemde asgari ücretlilerin durumunun da değerlendirileceğini söyledi. EYT’liler le de helalleşileceğini söyleyen Akbaşoğlu 3600 ek göstergenin ise Temmuz ayına kadar çıkarılacağını belirtti.

Yazar: Necdet Erginsoy

Previous Article

Barış umutları kırılıyor, Almanya gaz krizinde, gözler Lululemon’da – Piyasalarda neler oluyor?

Next Article

Doğan Holding, Karel Elektronik’e ortak oldu

You might be interested in …