Altın fiyatlarında son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Ons altındaki güçlü duruş ve döviz kurlarındaki volatilite gram altını güçlü tutuyor. Öte yandan Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Filiz Eryılmaz, altın fiyatlarında yeni rekorların gelebileceğini söyledi.

Ons Altında Kritik Seviye Aşıldı

Ons altın, ABD’den gelen olumlu enflasyon verileri ve Fed’in faiz artırımlarını tamamladığına dair beklentiler ışığında 1991 dolar seviyesini aşarak yeni rekora imza attı. Ons altın şu sıralar 1992 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Gram Altında Primli Seyir Devam Ediyor

Ons altındaki güçlenmenin etkisiyle gram altın da yükselişini sürdürüyor. Gram altın, güne 1826 liradan başladı. Gün içinde en düşük 1818 lira, en yüksek de 1832 lira seviyesi görüldü. Şu sıralar 1830 liradan alıcı buluyor.

Uzmanlardan Altın Yorumu

Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Filiz Eryılmaz, CNN Türk canlı yayınında altın fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Eryılmaz, altın fiyatlarında yeni rekorların gelebileceğini söyledi.

Eryılmaz, “Altında her geri çekilme alım fırsatıdır. Altında bir geri çekilme olursa bunu alım olarak değerlendirebilirler.” dedi.

Eryılmaz’dan Borsa Yorumu

Eryılmaz, borsada dip seviyenin 7400’ler olduğunu belirterek, seçime doğru güçlü bir rallinin olmayacağını söyledi.

Eryılmaz, “Borsa yatırımcısının dikkatli olmasını öneririm. Genel beklentim 7400’lerin artık dip olduğu, yatay hareketin bir süre daha devam edeceği, seçime doğru güçlü bir rallinin olmayacağı süreç bizi bekliyor olabilir.” dedi.