Bedelsiz sermaye artırımı kararı alan Gedik yatırım paylarında son durum

Investing.com – Gedik Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada bedelsiz sermaye artırım kararını duyurdu. 

Gedik yatırım tarafından yapılan açıklamaya nazaran şirket, 600 milyon TL kayıtlı sermaye tavanı dahilinde 252 milyon mevcut sermayesini 327,6 milyon TL’ye çıkarma kararı aldı. Sermaye artırımına bahis olan 75,6 milyon TL’nin tamamının 2021 yılı hesap devrine ilişkin kârdan karşılanacağı bilgisi verildi. 

Böylelikle şirket ortakları, 75,6 milyon TL fiyatında bedelsiz sermaye artırım ölçüsünü payları oranında hisse olarak alabilecekler. Gedik Yatırım, yaptığı duyuruda düzenlenecek olan ihraç dokümanının onaylanması hedefiyle SPK’ya gerekli müracaatlarının yapılmasına karar verildiğini duyurdu.

GEDIK paylarında son durum

GEDIK payları, bugün 7,95 TL fiyatından başladıktan sonra günün birinci saatlerinden yüzde 5 oranında bedel artışıyla günün doruğu 8,36 TL’ye kadar yükseldi. Öğlenden sonraki süreçlerde yaklaşık yüzde 3 gerileyen GEDIK payları, şu an 8,1 TL düzeyinde üzerinde hareket ediyor. 

GEDIK payları, geçen sene Şubat ayında 14,82 TL fiyatıyla rekor bir düzey gördükten sonra 2021 yılı sonuna kadar düşüş trendini devam ettirdi. Pay senedi, ortalama 6,66 TL düzeyinde taban bulduktan sonra yatay bir görünüme dönerek 2022 yılında daha çok 7 – 8,3 TL bandında hareket etti.

Son durumda ise GEDIK paylarının yatay bant hareketinin üst çizgisini test ettiği görülüyor.

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

Dow 90 puan düşerken gözler PMI dataları ile Twitter üzerinde

Next Article

GM, tanınan segmentlere KONUT üretmek için Honda ile işbirliği yapacak

You might be interested in …