Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – BioNTech (NASDAQ:BNTX) ve Moderna (NASDAQ:MRNA) hissesi Perşembe günü yükselerek önceki seansta gördüğü zararı kısmen telafi etme yoluna girdi. Wall Street Journal FDA’nın, Covid-19 takviye aşılarını onaylayabileceğini raporladı.

BioNTech ve Moderna, %14 ve %15,6 düşüş yaşadıktan sonra %5 ve %2,5 artış gösterdi. Çarşamba günü %4 kayıp yaşayan Pfizer (NYSE:PFE) da %0,6 değer kazandı.

Wall Street Journal, hızla yayılan delta varyantı yüzünden yeni vaka sayılarının arttığı bir zeminde FDA’nın, bağışıklığı düşük kişiler için takviye aşıları onaylamaya yakın olduğunu raporladı.

Düşük bağışıklığa sahip kişilerde iki doz aşının yetersiz olduğuna dair kanıtlar artıyor. Aşı üreticileri, takviye aşıları için bu veya gelecek ay FDA’ya başvurmayı planlıyor.

Avrupa ilaç idaresinin, olası yan etkileri olup olmadığını değerlendirmek üzere Covid-19 aşısı yaptıran az sayıda insan tarafından raporlanan üç yeni durumu incelediği haberini takiben BioNTech, Moderna ve Pfizer hisseleri Çarşamba gününü düşük kapattı.

Görülen durumlar, Moderna veya BioNTech-Pfizer’ın mRNA aşılarını olan hastalarda rapor edildi.

Pfizer ve BioNTech, COVID-19 aşılarının araştırılması ve pazarlanması konusunda işbirliği yapıyor. Aşının giderleri ve kârı, Pfizer ve BioNTech arasında eşit olarak bölünüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz