Bir birinci: Avustralya’da kripto para ile yakıt alma devri başlıyor

Investing.com – Avustralyalı market devi On The Run, ülkede kripto ile ödeme seçeneği sunan en büyük fiziki mağaza olarak bir unsur imza atacak.

The Australian haberine nazaran 170 şubesiyle büyük bir market zinciri olan On The Run (OTR), yakın vakitte Güney Avustralya’daki tüm şubelerinde Bitcoin başta olmak üzere kripto paralarla ödeme seçeneği sunacak.

Avustralyalı vatandaşlar yakında vakitte ülkenin güneyindeki eyalette faaliyet gösteren 170 servis istasyonundan kripto para ile yakıt alma imkanına sahip olacaklar. OTR bayileriyle bir arada faaliyet gösteren öteki markaların da bu yeni ödeme prosedürünü kullanabilecekleri bildirilirken yakıt alımı yanında başka eserlerinde kripto para ile alış verişi mümkün hale gelecek. Şirketin 2022 yılının yaz aylarında faal hale getirmeyi planladığı kripto para ödeme sistemi için Crypto.com’un altyapısını kullanacağı bildirildi. 

Son aylarda kripto paralarla ilgili değerli gelişmelere sahne olan Avustralya’da gerçek kullanım durumuyla ilgili değerli bir gelişme daha kaydedilmiş oldu. Bu kullanım örneğinin önümüzdeki aylarda başka firmalar tarafından benimsenebileceğine dair yorumlar mevcut.

Öbür birçok ülkede olduğu üzere Avustralya hükümeti de  kripto paralar konusunda bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için gayret sarf ediyor. Çünkü ülkede yapılan yakın vakitli bir ankete nazaran Avustralyalıların yaklaşık yüzde 18’i kripto para ticaretinde bulunuyor. Bu oran, Avustralya’yı dünyada kripto paraları en çok benimseyen 3. ülke pozisyonuna getiriyor.

Bitcoin ile yakıt alımı

Bitcoin ile yakıt alım imkanı sunacak olan On The Run bayilerinin sunacağı bu hizmetin birinci olarak 2014 yılında ABD Colorado merkezli bir akaryakıt istasyonunda denendiği biliniyor. Ayrıyeten ABD’de akaryakıt istasyonlarına Bitcoin kiosku kurmak epeyce tanınan hale geldi.

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

Borsa İstanbul haftaya nasıl başladı?

Next Article

Çalışma Bakanı Alim’den 3600 ek gösterge açıklaması

You might be interested in …