BIST şirketlerinden aktüel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da süreç gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere nazaran hazırladığımız aktüel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Kalekim, Lyksor Kimya paylarının %75’inin alımını gerçekleştirdi

Kalekim, Lyksor Kimya A.Ş.’nin sermayesini temsil eden hisselerin %75’inin 125 milyon TL bedel karşılığında satın alınmasına ait olarak hisse periyot mukavelesi çerçevesinde alacak tahsilatlarına bağlı yapılacak ödemeler gizli kalmak kaydıyla 04.04.2022 tarihinde, 113.660.997,28 TL bedelin nakden ödenmesiyle hisse bölüm süreçlerinin tamamlandığını açıkladı.

Çimbeton, demirbaş alımı gerçekleştirdi

Çimbeton Hazırbeton ve Prefabrik Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret A.Ş., Aliağa’da Kafkas İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’ye ilişkin arazi ile üzerindeki bina, makine – ekipman ve demirbaşların 1.703.600 dolar ve 4.579.580 Türk lirası (KDV dahil) toplam alım bedeli nakden ödenmek suretiyle satın alındığını duyurdu.

Beyaz Filo 2022’nin birinci üç ayında toplam 2.619 adet sıfır araç satışı gerçekleştirdi

Beyaz Filo, yetkili satıcısı olduğu 5 markada; 2022 birinci üç aylık periyodunda toplam 2.619 adet sıfır araç satışını gerçekleştirdiğini duyurdu. 

Migros’un 31 Mart 2022 prestijiyle yurt içi toplam mağaza sayısı 2.598’e yükseldi

Migros, 16 adet Migros, 8 adet Migros Jet ve 4 adet Macrocenter formatında toplam 28 satış mağazasının Mart ayı içerisinde hizmete açıldığını duyurdu. Buna nazaran 31 Mart 2022 prestijiyle şirketin yurt içinde toplam mağaza sayısı 2.598 oldu. Böylelikle Migros, toplam net satış alanının 1 milyon 683 bin metrekareye ulaştığını bildirdi.

YEO Teknoloji, Özbekistan’da maden tesisinin otomasyon ve dijital tahlilleri için bir mukavele imzaladı

YEO Teknoloji, çimento ve maden bölümünde faaliyet gösteren bir müşterisiyle Özbekistan’daki maden tesisinin otomasyon ve dijital tahliller kapsamı için 550.000 euro fiyatında bir kontrat imzalandığını duyurdu.

ULUSE payları VBTS kapsamına alınıyor  

Volatilite Bazlı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında Ulusoy Elektrik (ULUSE) hisseleri 05.04.2022 tarihli süreçlerden (seans başından) 29.04.2022 tarihli süreçlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili süreçlere bahis edilemeyecek.

Küresel Yatırım (IS:GLYHO) Holding iştiraki Tarragona Yolcu Limanı’nı işletme hakkı kontratı imzaladı

Küresel Yatırım Holding’in dolaylı bağlı iştiraki Küresel Ports Holding Plc’nin (GPH), İspanya’da bulunan Tarragona Limanı’nın kruvaziyer operasyonlarını 12 yıl mühlet ile (6 yıl ek uzatma opsiyonu ile) işletme imtiyazı ihalesi için vermiş olduğu teklifin en uygun teklif seçildiğini kamuoyuna duyurmuştu. 

GPH, Tarragona Yolcu Limanı’nın işletme haklarına ait olarak 12 yıllık (6 yıl ek uzatma opsiyonu ile) bir işletme hakkı dönem kontratı imzalayarak portföyüne eklendiği bildirildi.

Konya Çimento: Bikiltaş Güç hisselerinin tamamı Parficim tarafından devralındı

Konya Çimento, ana ortağı Parficim Participations Financieres et Immobilieres tarafından Parficim’in halihazırda %50’sine sahip olduğu Bikiltaş Güç Petrol Madencilik İnşaat A.Ş.’nin sermayesini temsil eden hisselerinin tamamının (%100) Parficim tarafından devralındığını duyurdu. 

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

Gün Öncesi: hizmet endeksi, API, Fed

Next Article

Intel, etraf dostu Bitcoin madencilik çipleri üretecek

You might be interested in …

BIST şirketlerinden aktüel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere göre hazırladığımız güncel şirket haberleri özetimize …

Halka arzda adapsız sürece ceza geldi

Sermaye Piyasası Şurasından (SPK), Tureks Turizm paylarında gerçekleşmiş olan adapsız süreçler sebebiyle Piramit Menkul Değerler’den sonra süreci …