BIST şirketlerinden aktüel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da süreç gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere nazaran hazırladığımız şimdiki şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Orçay, Ankara şubesinin kapatılmasına karar verdi

Orçay, satış stratejisindeki değişikliğe istinaden Ankara şubesinin 01.04.2022 tarihinde kapatılmasına, kapanışla ilgili gerekli yasal süreçlerin yapılmasına, kelam konusu sürecin Ticaret Odasına Tescil ve Ticaret Siciline ilan edilmesine karar verdi.

Trend GYO, İstanbul Alibeyköy Projesi için arsa hissesi karşılığı inşaat imali ve gayrimenkul satış vaadi mukavelesi imzaladı

Trend GYO, İstanbul ili, Eyüp ilçesi, Alibeyköy mahallesinde arsa vasıflı parseller üzerinde konut alanlarından oluşacak projenin geliştirilmesi hedefiyle, arsa malikleri ile “Arsa Hissesi Karşılığı İnşaat Üretimi ve Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi” imzalandığını duyurdu.

Kerevitaş (IS:KERVT), Besler Besin ile birleştirilme için SPK’ya başvurdu

Kerevitaş, hisselerinin yüzde 100’üne sahip olduğu bağlı paydaşlığı Besler Besin ve Kimya Sanayi ve Tic. A.Ş. ile “Kolaylaştırılmış Yolda Birleşme” prosedürüyle birleştirilmesine onay verilmesi için Sermaye Piyasası Konseyi’ne müracaat yapıldığını duyurdu.

Akbank (IS:AKBNK), takipteki kredi alacak portföyünden bir kısmını sattı

Akbank, daha evvel kayıttan düşülmüş olarak takip edilen takipteki kredi alacak portföyünün 1,531 Milyon TL anapara bakiyesi fiyatındaki kısmı, toplam 180,7 Milyon TL bedel karşılığında Birikim Varlık İdaresi A.Ş., Ortak Varlık İdare A.Ş., Met-Ay Varlık İdaresi A.Ş. ve İstikrar Varlık İdaresi A.Ş.’den oluşan 4 firmaya satıldığını duyurdu.

Dinamik Isı, GES yatırım kararı aldı

Dinamik Isı, maliyet tasarrufu ve verimliliği artırmak hedefiyle, 5. üretim tesisi olarak bünyesine kattığı Elastomerik Kauçuk Üretim Tesisinin 14.000 m2 olan çatı alanına Güneş Güç Santrali (GES) kurulması karar verildiğini duyurdu.

Emlak Konut (IS:EKGYO), 395 milyon TL murabaha kredisi kullandı

Emlak Konut,  Kamuyu Aydınlatma Platformuna yaptığı açıklamada 395 milyon TL murabaha kredisi kullanıldığını duyurdu.

VBTS kapsamına alınan pay senetleri

VBTS kapsamında seans başından 5 Mayıs seans sonuna kadar açığa satışa ve kredili süreçlere husus edilemeyecek.

Volatilite Bazlı Önlem Sistemi (VBTS) kapsamında Akmerkez Gayrimenkul Yatırım Paydaşlığı A.Ş. (AKMGY) ve CEO Event Medya A.Ş. (CEOEM) hisseleri 06.04.2022 tarihli süreçlerden 05/05/2022 tarihli süreçlere kadar açığa satışa ve kredili süreçlere bahis edilemeyecektir.

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

Gün Öncesi: FOMC tutanakları, petrol stokları, güç şirketleri ile toplantı

Next Article

Avrupa piyasaları güne düşüşle başlıyor

You might be interested in …