BIST şirketlerinden şimdiki haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da süreç gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere nazaran hazırladığımız aktüel şirket haberleri özetimize içeriğimizin devamında göz atabilirsiniz.

Gersan (IS:GEREL) Elektrik şirket hisselerinin satışı konusunda danışmanlık kontratı görüşmelerine devam ediyor

Gersan Elektrik , İdare Şurası Lideri Yüksel Kardeş’e ilişkin borsada süreç görmeyen şirket sermayesindeki hisselerinin çoğunluğunun, finansal yahut stratejik iştirak için yerli yahut yabancı şirketlere yahut fonlara satışı konusunda görüşmeler yapmak maksadıyla Tafralı Kurumsal Finansal Danışmanlık A.Ş. ile yapılan danışmanlık mukavelesi kapsamında görüşmeler devam edildiğini duyurdu. 

Mia Teknoloji, mobilite alanında çalışmaları devam ediyor

Mia Teknoloji İdare Şurası, şirket merkezinde yaptığı idare heyeti toplantısında, mobilite alanında yurt içi ve yurt dışı pazarlar hedeflenerek planlanan; elektrikli ulaşım araçları için yazılım ve platform geliştirilmesi, AR-GE ve İnovasyon yatırımları yapılması, yerli ve memleketler arası şirketlerle paydaşlıklar kurulması ve üniversitelerle iş birlikleri yapılarak nitelikli insan kaynağı gelişimine ve şirkete kazandırılmasına katkıda bulunulması mevzularında çalışmaları yürütmesi için İdare Heyeti Lideri’nin yetkilendirilmesine karar verdiğini açıladı.

Çimsa, İki çimento fabrikası ve birtakım tesislere ait Varlık Satış Sözleşmesi’ni iptal etti

Çimsa, 24 Eylül 2021 tarihinde imzalanan varlık satış kontratına Rekabet Kurumu nezdindeki müracaatın, Rekabet Şurası’nın 24.02.2022 tarih ve 22-10/142-M sayılı kararı ile en son incelemeye alınmış ve hâlihazırda bu incelemenin sonuçlanmamış olduğu dikkate alınarak, bahse mevzu Varlık Satış Mukavelesi, mukaveledeki ön koşulların gerçekleşme zamanaşımının dolmuş olması sebebiyle yürürlükten kalktığını duyurdu.

Migros’un Paket Lojistik’teki hisse sahipliği %75’e yükseldi 

Migros, 25% oranında iştiraki Paket Lojistik ve Teknoloji A.Ş.’nin başka hissedarlarının sahip olduğu 279.718 TL nominal kıymetli 279.718 adet hissenin 104.499.845 TL karşılığında şirket tarafından peşin ödenerek satın alınmasına karar verdiğini duyurdu. Kelam konusu pay devranı 01.04.2022 tarihi prestijiyle tamamlanmış olup, şirketin Paket Lojistik’teki hisse sahipliği %75’e yükseldi.

THY, Barcelona futbol kulübü ile sponsorluk için görüşmelerine başladı

Dünya Gazetesi haberine nazaran THY idaresi, Barcelona futbol kulübünün Lideri Joan Laporta ve grubu ile sponsorluk için görüşmelerine başladı. Bilindiği üzere Barcelona yaklaşık 100 bin kişilik stadyumu Camp Nou stadının isim sponsorluğunu dünyaca ünlü müzik platformu Spotify’a vermişti.

O muahededen 435 milyon euro kazanan Barcelona’nın, forma kol sponsorluğu için THY’nin de devreye girdiği belirtiliyor. İspanyol kulübünün sol kol sponsorluğundan 10 – 15 milyon euroluk bir gelir amacı var. THY ile birlikte 5 farklı şirketin daha bu sponsorluk için temasta olduğunu söyleniyor.

Müellif: Günay Caymaz

Previous Article

Enflasyon sayıları açıklandı

Next Article

Bitcoin madencilerinin Mart ayındaki toplam karı açıklandı

You might be interested in …