Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

Investing.com – Borsa İstanbul, dünkü işlemlerde yukarı yönlü seyrini korudu. BIST 100 endeksi, dün yüzde 1 oranında değer artışıyla 2.230 puandan kapanış gördü. 

Borsa İstanbul güne yükselişle başladı

BIST 100, Mart ayının son gününe yüzde 0,27 yükselişle 2.236,21 puandan başladı. Sabah seansının ilk saatinde 2.240 puana kadar yükselen endeks, 2.230 puan bandında seyrine devam ediyordu. 

Borsa İstanbul sektör endeksleri arasında leasing ve faktöring güne hızlı başlayan sektör oldu. bugün yüzde 4’e yakın ortalama değer artışıyla başlatan leasing ve faktöring, bir ayı aşan süredir yükselişini sürdürüyor. dünden bu yana yüzde 8 artış gören sektör 966 puana yükselerek Ocak ayı seviyelerine geri dönmüş durumda. 

Turizm ve ulaştırma endeksleri de sabah seansında yüzde 1’e yakın değer artışlarıyla ilk sıralarda yer alıyor. 

Güne negatif başlayan sektörlerin başında ise toptan satış ve perakende, metal harici mineral ürünler ve bilgileri teknolojileri geliyor.

Sabah seansında öne çıkan hisse senetleri

Hisse bazında fiyat hareketlerine bakıldığında Ulusoy Elektrik (ULUSE), tavan fiyatından güne başlarken en çok kazandıran hisse senedi konumunda bulunuyor. ULUSE, son 6 gündür tavan fiyatından işlem görürken fiyatını şu an 113 TL’ye çıkarmış durumda. 

İş Finansal Kiralama A.Ş. (ISFIN (IS:ISFIN)) ve Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (AKFGY) hisseleri de sabah seansının ilk saatinde değer artışlarıyla öne çıkan paylar arasındaydı.

Bugün taban fiyatta işlemlere başlayan Türkiye İş Bankası (IS:ISCTR) (ISKUR) hisseleri, en çok kaybettiren konumunda bulunurken CEO Event Medya A.Ş. (CEOEM) ve Armada Bilgisayar (IS:ARMDA) Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ARMDA) değer kayıplarıyla ilk sıralarda bulunan hisse senetleriydi.

Yazar: Günay Caymaz

Previous Article

Şubat’ta ithalat, ihracatı aştı; dış ticaret açığı %135 arttı

Next Article

Şeker fiyatına artırım geldi

You might be interested in …