Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

Investing.com – Borsa İstanbul, dün hafif düşüş taraflı hareket etti. BIST 100 endeksi, dünkü düşüş taraflı yatay seyirde yüzde 0,5’ye yakın gerilemeyle günü 2.316 puandan kapattı.

BIST 100 endeksi güne yükselişle başladı

BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,55 oranında kıymet artışıyla 2.329 puandan başladı. BIST 100 endeksi, bu hafta 2.340 puan düzeyinde dirençle karşılaşırken dün 2.315 puan düzeyinde takviye buldu. Bugün ise müspet açılış sonrası sabah seansının birinci dakikalarında üst taraflı bir seyir hakimdi.

Borsa İstanbul açılışında müspet seyir tüm bölümlere yansımış durumda. Teknoloji, toptan satış ve perakende, gayrimenkul yatırımları ve odun, kağıt ve baskı açılıştan yüzde 1’in üzerinde paha artışıyla birinci sıralarda yer alan endeksler oldu. 

Güne ekside başlayan bölüm endeksi bulunmuyor, lakin inşaat, turizm ve holding endekslerinin durağan başladığı görüldü.

Güne hareketli başlayan pay senetleri

Pay bazında bakıldığında Doğuş Otomotiv Servis ve Ticaret A.Ş. (DOAS (IS:DOAS)), Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi ve Ticaret AS (CASA), Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (ULUSE) ve Panora Gayrimenkul Yatırım Paydaşlığı A.Ş. (PAGYO) açılışta tavan fiyatına yakın süreç gören hisselerdi. 

Güne ekside başlayan pay senetlerinin başında ise Boğaziçi Beton Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (BOBET), Ditaş Doğan Yedek Kesim İmalat ve Teknik A.Ş. (DITAS) ve Baştaş Başşehir Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BASCM) payları vardı.

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

Meta, Metaverse için token geliştirme planlarına başladı

Next Article

Mike Novogratz, “Bitcoin 2022” konferansında yeni iddialarını açıkladı

You might be interested in …

BIST şirketlerinden yeni haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da süreç gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere nazaran hazırladığımız aktüel şirket haberleri özetimize …