Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

Investing.com – Borsa İstanbul, yükseliş seyrine devam ederken bugün de güne alıcılı başladı. BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,68 yükselişle 2.361,15 puandan başladı.

Sabah seansının birinci saatinde olumlu açılış sonrası alışların devam etmesiyle BIST 100 endeksinin 2.370 puan bandına yanlışsız yükseldi.

Bankalar endeksi güne ortalamanın üzerinde olumlu başladı

Haftanın son iş gününde Borsa İstanbul’da olumlu bir görünüm hakimken Leasing ve faktöring, bankalar ve elektrik endeksleri ortalamanın üzerinde bir kıymet artışıyla güne başladı.

Gün açılışında turizm, spor ve kolay metaller ise hafif düşüşle açılış gören endeksler oldu. 

Borsa İstanbul’da süreç gören tüm paylar ortasında ise Mazhar Kuvvetli Holding A.Ş., Casa Emtia Petrol Kimyevi ve Türevleri Sanayi ve Ticaret AS (CASA) ve Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (EPLAS) tavan fiyatına yakın süreç görerek en süratli yükselen pay senetleriydi. 

Martı Otel İşletmeleri A.Ş. (MARTI), sabah seansının birinci saatinde yüzde 10’a yakın düşüşle en çok kaybeden pay senedi pozisyonundaydı. Borsa İstanbul’a dahil öteki pay senetlerinde ise düşüşler birinci saatlerde yüzde 3’ün altında kısıtlı kaldı.

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

Merakla beklenen Shib Burn portalı hakkında ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı

Next Article

AB, Rusya’nın tren istasyonuna saldırarak en az 30 kişiyi öldürmesi üzerine yeni yaptırımları onayladı

You might be interested in …