Borsa İstanbul günün birinci saatlerinde nasıl hareket ediyor?

Investing.com – Borsa İstanbul, dün olumlu görünümünü devam ettirerek yükseliş ivmesini korudu. BIST 100 endeksi, yüzde 2,65 oranında kıymet artışıyla 2.311 puandan gün kapanışı gerçekleştirdi. 

Borsa İstanbul, güne yükselişle başladı?

BIST 100 endeksi, yüzde 0,44 oranında paha artışıyla yeni güne 2.321,61 puandan başladı.

Borsa açılışında ulaştırma, teknoloji ile metal eserleri ve makineler, ortalama yüzde 1 kıymet artışıyla ortalamanın üzerinde bir yükselişle güne başlayan dallar oldu. Bunun yanında telekomünikasyon, turizm ve spor, düşük oranlı düşüşle güne sakin başlayan kesimler ortasındaydı. 

Borsa İstanbul’da süreç gören tüm pay senetleri ortasında günün birinci saatinde Armada Bilgisayar (IS:ARMDA) tavan fiyatından süreç görürken öne çıkan pay senedi oldu. 

ARMDA paylarının akabinde şu an Tümosan Motor ve Traktör Sanayi A.Ş. (TMSN (IS:TMSN)), Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASUZU), Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Ticaret A.Ş. (ULUSE) ve LDR Turizm A.Ş. (LIDER) paha artışlarıyla birinci sıralarda yer aldı. 

Borsa İstanbul’un yeni şirketi LDR Turizm, güne tavan fiyatı 22,54 TL’den başladıktan sonra yüzde 5 gerileme görerek 21,42 TL fiyatından el değiştiriyordu. 

Güne kıymet kayıplarıyla başlayan pay senetlerinin başında ise CEO Event Medya A.Ş. (CEOEM), Gezinomi Seyahat Turizm Ticaret AS (GZNMI) ve Kent Besin (IS:KENT) Unsurları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KENT) bulunuyor. 

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

Sıhhat harcamalarının ulusal gelire oranı: OECD ve AB’de sıhhate en az hisse ayıran ülke Türkiye

Next Article

Kontrolmatik’in sermaye tavanı yükseltildi

You might be interested in …