Çalışma Bakanı Alim’den 3600 ek gösterge açıklaması

Investing.com –  Bugün açıklanan enflasyon, Mart ayında %61,14’e çıkarak son 20 yılın tepesini gördü. Sendikalar, sene başında minimum fiyata yapılan artırımın enflasyon karşısında eridiğine dikkat çekerek yıl ortasında güncelleme olması gerektiği görüşünde. Hükümet cephesinden ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aralık ayını işaret etmesinin akabinde Çalışma Bakanı Alım de bu şekil bir gündemin yanlış olduğunu söyledi.

Bakan Alım bugün hem enflasyon hem de 3600 ek gösterge hakkında konuştu. Enflasyonun Almanya ve ABD’de tarihi düzeylerde olduğuna dikkat çeken Alım, Türkiye’de de enflasyonun yüksek olduğunu, ancak bunun global bir sorun olduğunu belirtti. Bugünkü dünya konjonktürünün Türkiye’ye yüklediği bir sorun olan enflasyonla gayretin öncelikli misyon olduğunu söyledi. Lakin enflasyon %36 iken taban fiyata %50 artırım yapıldığını belirten Alım, yıl ortası bir düzenleme için mümkünlük vermedi.

Çalışma Bakanı Alım, 3600 ek gösterge konusunda hazırlıklarda son basamağa gelindiğini belirterek “Ümidimiz Mayıs ayında çalışmayı tamamlamak ve Meclise intikal ettirmek.” dedi.

AK Parti Küme Başkanvekili Emin Akbaşoğlu da Mart ayında yaptığı açıklamada 3600 ek göstergenin Temmuz’da çıkacağını söylemişti.

Müellif: Deniz Engin

Previous Article

Bir birinci: Avustralya’da kripto para ile yakıt alma devri başlıyor

Next Article

Çalışma Bakanı Alim’den 3600 ek gösterge açıklaması

You might be interested in …