Carnival, geçen hafta tarihindeki en yüksek rezervasyonu aldığını bildirdi

Müellif – Dhirendra Tripathi

Investing.com – Carnival (NYSE:CCL), tarihinde en yüksek rezervasyon aldığı haftayı paylaştıktan sonra Salı günü piyasa öncesinde %5 yükseldi.

Şirket 28 Mart-3 Nisan ortasındaki haftada alınan rezervasyonların, bir evvelki yedi günlük rekora nazaran çift haneli artışlar gösterdiğini söyledi.

Rezervasyonlardaki artış, insanların iki yıllık pandemiden kurtulup seyahat etmek istemesiyle “intikam seyahati” denilen durumun gücünü gösteriyor.

Şirket, 23 gemisinden 22’sinin konuk operasyonlarına geri döndüğünü söyledi. Şirket, son gemisi Carnival Splendor’un 2 Mayıs’ta Seattle’dan hizmete döneceğini belirtti.

En yeni gemisi Carnival Celebration, Kasım ayında PortMiami’deki filoya katılacak.

Şirkete nazaran 2022 sonuna kadar Carnival, 2019’dakinden daha fazla seyahat kapasitesine sahip olacak. 2023’te Carnival, Galveston’dan bir öteki üst sınıf gemi olan Carnival Jubilee’yi hizmete sunacak.

Avustralya’da deniz seyahatinin yine başlamasıyla Carnival, oraya dönme planlarını tamamlayarak detayları yakında açıklayacak.

Carnival paylarındaki artışlar Norwegian Cruise Line (NYSE:NCLH) ve Royal Caribbean Cruises (NYSE:RCL) paylarını de destekledi.

Previous Article

Musk’ın idare konseyine girmesi ile Twitter tekrar yükseldi

Next Article

Exxon Taşınabilir, rekor bir çeyreklik kâra işaret ettikten sonra bedel kazandı

You might be interested in …

BIST şirketlerinden şimdiki haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da süreç gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere nazaran hazırladığımız şimdiki şirket haberleri özetimize …

BIST şirketlerinden şimdiki haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da süreç gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere nazaran hazırladığımız aktüel şirket haberleri özetimize …