Çin yazılım sanayisinin iki aylık geliri, 185 milyar doları aştı

Sanayi ve Enformasyon Teknolojisi Bakanlığının dataları, Çin’in yazılım sanayisinin yılın birinci iki ayı içinde çok güçlü bir büyüme kaydederek gelirlerinin de iki haneli oranda büyümesine şahit olunduğunu gösterdi. Bu devirde sanayinin geliri, bir evvelki yılın birebir periyoduna kıyasla yüzde 11,6 oranında büyüyerek 1,18 trilyon yuana (yaklaşık 185,8 milyar dolara) ulaştı. Kelam konusu artış evvelki iki yılın birebir devirlerinin ortalama artışından 8 puan fazla.

Dalın toplam karı ise yeniden ocak-şubat periyodunda bir evvelki yıla nazaran yüzde 7,6 azalarak 133,2 milyar yuanda kaldı. Dağılım ve döküme bakıldığında enformasyon teknolojisi hizmetlerinin bileşik geliri 770,3 milyar yuana yükselerek bir evvelki yıla kıyasla yüzde 13,1 arttı. Bu fiyat, bölümün toplam gelirinin yüzde 65,3’lük oranını oluşturuyor.

Bu hizmetler ortasında e-ticaret platform teknik hizmetlerinden kaynaklanan gelirler bir evvelki yıla nazaran yüzde 24,8 kadar yükselirken, endüstriyel internet platform hizmetlerinin gelirleri yeniden bir evvelki yıla kıyasla yüzde 16,6 oranında tırmandı.

-Foreks Haber Merkezi-

Previous Article

Çin’de yılın birinci çeyreğinde demir yolu yük nakliyatı 948 milyon tona ulaştı

Next Article

Fed’in agresif adım atacağı beklentileri doları artırırken euro düşüş yaşadı

You might be interested in …