Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Coinbase hissesi (NASDAQ:COIN) Çarşamba günü %2,7 yükseldi. İkinci çeyrek rakamları tahminleri rahatça aşarken CEO, kripto borsasının, platformundaki her yasal kripto varlığını listeleyecek “Amazon” varlık” olduğunu düşünüyor.

Borsa, Bitcoin’in katkısı azalmış olsa da dijital varlıkların daha çok takipçi kazanması ile platformda artan ticaret hacimlerinden yararlandı.

Geçen yıl aynı çeyreğe göre ticaret hacmi 16 kat artara 462 milyar dolara ulaşırken Bitcoin’de yoğunlaşma azaldı. Toplam hacmin oranı, %39’dan yaklaşık %24’e düştü. Çünkü küresel borsa spot hacminin yüzdesi olarak Bitcoin’in toplam hacmi düştü ve başta Ethereum olmak üzere diğer kriptolardaki faaliyet arttı.

Borsa, platformunda listelediği varlık sayısını artırmayı düşünüyor. Reuters’e göre CEO Brian Armstrong, Coinbase’in “varlıkların Amazonu” olmasını ve yasal tüm kripto varlıkları kendi platformunda listelemek istediğini söyledi.

Haziran çeyreğindeki net geliri 1,6 milyar dolardı. Düzeltilmiş hisse başına kazancı ise 3,45 dolar olarak gerçekleşti.

Analistlerin beklentisi, şirketin 1,73 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 2,31 dolar paylaşması yönündeydi.

Coinbase’in sonuçları, kriptoyla ilişkili diğer şirketleri de etkiledi. Bitcoin madencisi Hut 8 (TSX:HUT_t) %5,6, Riot Blockchain (NASDAQ:RIOT) %2, Marathon Digital (NASDAQ:MARA) %1,5, MicroStrategy (NASDAQ:MSTR) %1,7 ve Bit Digital (NASDAQ:BTBT) %1,4 yükseldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz