Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Contextlogic hissesi (NASDAQ:WISH) Cuma günü %29 düşüş yaşadı. E-ticaret platformu, ikinci çeyrek performansı, gelir, kazanç ve kullanıcı katılımı dahil olmak üzere çoğu ölçümde kötüleşti.

Haziran çeyreğindeki geliri, bir yıl önceki aynı döneme göre %6 düşüş yaşayarak 656 milyon dolara geriledi. Kullanıcı aktivitesi ve ‘Wish’ platformundaki aktif alıcı oranı, özellikle en büyük üç pazarı olan ABD, Fransa ve İtalya’da beklediğinden daha fazla düşüş yaşadı.

Dünya genelinde ContextLogic, uygulama yüklemelerinde %13 ve Ocak-Mart dönemine kıyasla platformunda geçirilen ortalama zamanda %15 düşüş gördü.

Şirketin başındaki dertler bu kadarla da kalmıyor. Şirketin geçmişten beri uygulamasında talep ve dönüşüm sağlamak için kullandığı önde gelen reklam platformlarındaki dijital reklamcılığın maliyeti beklenenden fazla arttı. Ayrıca iOS için gizlilik politikasında yapılan son değişiklikler, reklam veren harcamalarını daha çok Android cihazlara kaydırmasına neden olarak daha fazla rekabet yarattı.

Apple’ın (NASDAQ:AAPL) gizlilik politikasındaki değişiklikler, kullanıcıları izlemeyi ve reklamlarıyla hedef kitleye ulaşmak için kişisel veri kullanımını zorlaştırdı.

Sonuç olarak şirket daha yüksek pazarlama maliyetleri ile düşük verimlilik elde etti.

Net zararı geçen yılın Haziran çeyreğinde gördüğü 11 milyon dolara kıyasla 111 milyon dolara yükseldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz