Yazar: Dhirendra Tripathi
 
Investing.com – Lakeland Industries (NASDAQ:LAKE) beklentilerin altında çeyreklik sonuçlar yayınladı ve şirket hissesi Perşembe günü açılış öncesi işlemlerde %7’nin üzerinde düşüş yaşadı.
 
Salgının küresel çapta gerilemesiyle birlikte, kişisel koruyucu ekipman üreticisi şirket COVID-19 kaynaklı talepte düşüş gördü ve salgınla ilişkili satış gelirlerinin payı 30 Nisan’la tamamlanan çeyrekte geçen mali yılın aynı çeyreğindeki %25’e kıyasla neredeyse yarı yarıya düştü ve %13’e geriledi.
 
Lakeland Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Charles D. Roberson, koruyucu kıyafet pazarında arzın artık talebin üzerinde olduğu konusunda uyardı. Roberson, tedarik zinciri boyunca stok seviyelerinin yükseldiğini söyledi.
 
Roberson, “Mali 2021 ilk çeyreğinde aynı zamanda direkt muhafaza satışlarımızda da ciddi bir düşüş gördük ve bu da mevcut inancımızı güçlendiriyor,” dedi.
 
Lakeland’in net satışları %25’lik düşüşle 34,1 milyon dolara gerilerken, seyreltilmiş hisse başına kâr son mali yılın ilk çeyreğindeki 1,07 dolara kıyasla 57 sente düştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz