DOGE, ABD’de en çok aranan kripto para: Latife coin’leri yine tanınan mi oluyor?

Investing.com – Yeni bir araştırma, ABD’de en çok aranan kripto varlıklar ortasında latife temalı kripto varlıkların hâlâ popülaritelerini koruduklarını gösteriyor.

Google (NASDAQ:GOOGL) Trends bilgilerinden elde edilen bilgilere nazaran Dogecoin; Illinois, Hawaii, New Jersey ve Florida da dahil olmak üzere 23 eyalette en çok araştırılan kripto para oldu. Bunun yanında DOGE’nin en büyük rakibi Shiba Inu (SHIB); New York, Texas, California ve Nevada üzere büyük eyaletlerde dahil olmak üzere yedi bölgede kullanıcıların en çok merak ettiği altcoin oldu ve bu sayı Shiba Inu’yu en çok merak edilen 4. kripto varlık yaptı. 

Piyasa kıymetine nazaran en büyük kripto para olan Bitcoin (BTC), Dogecoin’in akabinde en çok aranan ikinci kripto paraydı. ABD genelinde 10 eyalette en çok aranan edilen kripto para olan Bitcoin, Dogecoin ilgisinin akabinde geldi. 

ABD özelinde liste Dogecoin ve Bitcoin’in akabinde Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Cardano (ADA) ve Lithium Coin (LITH) ile devam ederken bu altcoin’ler eyalet bazında en tanınan öbür aramalar ortasındaydı. Başka bilinen kripto paraların yanında yalnızca bir eyalette de olsa en çok aranan ve 959. sırada bulunan Lithium Coin de (LITH) dikkat cazipti.

Dünya genelinde Bitcoin, Google Trends aramalarındaki liderliğini sürdürse de kripto para piyasaları için en büyük pazarlardan biri pozisyonunda bulunan ABD’de Dogecoin ilgisindeki artış, latife temalı coinlere olan ilginin tekrar artmaya başladığı formunda yorumlanıyor.

Dogecoin, en kıymetli destekçisi Elon Musk’ın en büyük Twitter hissedarı olmasının akabinde, son 24 saatte yine ilgi odağı haline geldi. Son 3 gündür müspet ivmesini koruyan DOGE fiyatı, şu an 0,15 dolar bandındaki yerini sürdürüyor.

Dogecoin’in en büyük rakibi Shiba Inu ise son 24 saatte sakin kalırken akşam saatlerine hakikat 0,0000267 dolardan el değiştiriyordu.

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

Romanya Merkez Bankası faizi 8 yılın en yüksek düzeyine çıkardı

Next Article

MicroStrategy, 190 milyon dolarlık Bitcoin daha satın aldı

You might be interested in …