Dolar/TL faiz kararı öncesi yıl içi yeni tepeyi gördü

USD/TRY
+0,03%

Portföy’e Ekle/Kaldır
Takip listesine ekle
Konum Ekle

Pozisyon muvaffakiyetle eklendi:

Lütfen varlık portföyünüze isim verin
Çeşidi: Al Sat
Tarih:

Ölçü:
Fiyat
Puan Bedeli:

Kaldıraç: 1:1 1:10 1:25 1:50 1:100 1:200 1:400 1:500 1:1000
Kurul:

Yeni bir takip listesi oluştur Oluştur Yeni varlık portföyü oluştur Ekle Oluştur + Öteki konum ekle Kapat

Investing.com – Dolar/TL 18,35 ile bu yılın yeni doruğunu gördü. Kur, tarihi tepe olan 18,36’ya hakikat ilerlemeye devam ediyor.

Bugün TSİ 21.00’de açıklanacak Fed faiz kararı öncesi dolar, global piyasalarda yükselişini sürdürürken TL karşısında da rekora hakikat ilerliyor.

Piyasalar Fed’in 75 baz puanlık faiz artışı yapmasını bekliyor. Bununla bir arada enflasyon ve büyüme iddialarında yapılacak değişiklik, yılın kalanında faiz artışına devam edilip edilmeyeceği, bilançoda nasıl bir yol izleneceği en çok merak edilen mevzu başlıkları. Fed Lideri Powell’ın konuşmasıyla piyasalarda oynaklığın artması bekleniyor.

TCMB faiz indirebilir

Yarın Merkez Bankası yılın 9. Para Siyaseti toplantısını gerçekleştirecek. Geçen ay 100 baz puan faiz indiren bankanın bu ay faizi sabit tutması bekleniyor. Fakat piyasada 50 baz puanlık bir indirim de muhtemel görülüyor.

Ağustos’ta faiz indirimiyle 18,00 düzeyinin üzerine çıkan dolar kurunda, yeni bir faiz indirimi, çok yaklaşılan tarihi doruğun aşılmasına neden olabilir.

Bugün Fed, yarın TCMB başta olmak üzere kıymetli merkez bankalarının toplantılarıyla para piyasasında hareketlilik yaşanması bekleniyor.

Yazar: Deniz Engin

Previous Article

Yeni Zelanda’da kredi kartı harcamaları rekor kırdı

Next Article

İmajlı görüşmelerin akabinde üç boyutlu ‘holografik çağrılar’ için çalışmalar başladı

You might be interested in …