Ekrem İmamoğlu: “Bu saatten sonra Erdoğan’ın kâbusuyum”

Investing.com – İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, son devirde yaşanan gelişmelere ait açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında “Beni düşünde gördüğünü düşünüyordum fakat bu saatten sonra onun için kâbusa döndüm.” sözünü kullandı.

Cumhuriyet gazetesine konuşan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, kendisine verilen mahpus cezası ve siyasi yasağın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı adaylığına ait de açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?

“Altılı masa” ismiyle bilinen muhalefet kümesinin Cumhurbaşkanı adayı belirsizliğini korurken, toplumsal medyada Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimleri de söylem ediliyor. İmamoğlu, aday sıkıntısına ait sorulan soruya, kendi adayının Kılıçdaroğlu olduğunu söyleyerek cevap verdi.

“Başka ebeveynler arıyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İmamoğlu evladım.” biçiminde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek, “Oğluna sahip çık, kendisine öbür ebeveynler arama peşinde.” demişti.

Erdoğan’ın bu kelamlarının hatırlatılması üzerine İmamoğlu şunları söyledi:

Hapis cezası ve siyasi yasak meselesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında, YSK üyelerine hareket ettiği teziyle dava açılmıştı. 14 Aralık’ta karara bağlanan davada İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası ve siyasi yasak verilmişti.

Karar hakkında görüşlerini paylaşan İmamoğlu, şu sözleri kullandı:

“Seçimde tedbir alacağız”

İstanbul seçimlerinde önlemi elden bırakmadıklarını hatırlatan İmamoğlu, önümüzdeki seçimlerde daha güçlü tedbirler alacaklarını belirtti.

Ekrem İmamoğlu’nun Cumhuriyet gazetesine özel olarak verdiği röportajın tamamını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yazar: Deniz Engin

Previous Article

2023 yılı minimum fiyatı bugün açıklanacak

Next Article

Çin: “Suriye’nin egemenliği ile toprak bütünlüğüne hürmet gösterilmeli”

You might be interested in …