Yazar – Dhirendra Tripathi

Investing.com – Ericsson’ın (BS:ERICAs), kablosuz işini büyütmek için Vonage’a (NASDAQ:VG) 6,2 milyar dolarlık alım teklif etmesinin ardından Bulut iletişim sağlayıcısının hisseleri %27 oranında artış yaşadı.

Şirket tarihindeki en büyük anlaşmanın değerlemesiyle ilgili endişeler üzerine Ericsson (NASDAQ:ERIC) %3 üzerinde değer kaybetti. Telekom ekipman üreticisi her Vonage hissesi karşılığında nakit olarak 21 dolar ödeyecek – bu, Cuma günkü kapanış fiyatına göre %28’lik bir prim.

Ericsson anlaşmayı iç tahakkuklar yoluyla finanse edecek. Şirket, Vonage Bulut İletişim platformu için ulaşılabilir toplam pazarın, 2020’deki 31 milyar dolara kıyasla 2025 yılına kadar 69 milyar doları görme olasılığı olduğunu düşünüyor.

Dijital hizmetlere olan talebin patlaması, yeni yatırımcıları cezbetmesi ve şirketleri uçtan uca çözüm tekliflerini artırmaya zorlamasıyla bulut iletişim endüstrisinde son zamanlarda hareketlilik yaşanıyor.

Hizmet olarak iletişim platformları sağlayan Vonage gibi şirketler, şirketlerin personel ve müşterilerle etkileşim kurmak için kullandıkları sohbet hizmetleri, video ve ses gibi araçlara sahip. Bu tür hizmetler, tüm dünyadaki operatörlerin kullanıma sunduğu 5G ile daha yaygın olarak kullanılabilir.

Vonage 2.200 kişiyi istihdam ediyor ve 30 Eylül ile biten 12 ay içinde toplamda 1,4 milyar dolarlık satış yaptı.

Ericsson, Vonage hariç 2022 hedefini %12-14 FVÖK marjı olarak yineledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz