Ethereum ağında görülen olumlu gelişim ETH fiyatına tesir eder mi?

Investing.com – Blockchain tahlil firması Santiment’in bilgileri, Ethereum’un ağ aktifliğini kimi olumlu gelişmelere işaret ediyor.

Bugün %17 oranında piyasa hakimiyetine sahip olan en büyük altcoin pozisyonundaki Ethereum, son vakitlerde 1.200 dolar bandına kadar geriledi. Taban düzeylerde satış baskısı azalırken ETH fiyatı, Ekim ayında 1.300 dolar bandında hareket etmeye devam ediyor.

Santiment son raporunda, Ethereum ağında oluşturulan yeni adres sayısına dikkat çekti. Bu sayının, Ağustos ayı başından bu yana görülen en yüksek düzey olan 70 bin civarında olduğu belirtildi. Ayrıyeten tahlil şirketi, Ethereum’un borsalardaki ölçüsünün %14 düzeylerine çekildiğine vurgu yaptı.

Ethereum (ETH), Haziran ayında yaşanan genel satış ivmesinde 1.000 doların altına sarkarak 881 dolarda yılın taban düzeyini belirledi. Taban düzeylerden Ağustos ayı ortasına kadar kısa vadeli bir toparlanma gören Ether, Merge güncellemesinin tarihi kesinleşirken 2.000 dolar düzeyini test etti ve böylelikle 2 aylık dönemde tabandan %130 oranında kıymet artışı gördü.

Merge güncellemesine kadar 2.000 dolar düzeylerinden düşüş eğilimine giren Ethereum piyasasında toparlanma uğraşları kısıtlı kaldı. Merge sonrasında ise düşüş eğilimi devam etti ve Eylül ayında 1.200 dolar bandında yeni bir taban bölge oluştuktan sonra Ethereum fiyatı, daha çok yatay hareket etmeye başladı. Sonuç olarak Merge güncellemesinin gerçekleşmesinden sonra ETH, %25’e yakın oranda paha kaybı gördü.

Ethereum, bugün 1.370 dolar düzeylerinde hareket ederken hafta başından bu yana devam eden toparlanma ivmesini devam ettiriyor. Başka yandan Ethereum ile ilgili toplumsal paylaşımlarda düşüş gözlemlenirken Santiment, bu durumu daha yüksek bir sıçrama muhtemelliğine yol açabileceği biçiminde yorumladı.

Analiz firması, bu yorumuna destek olarak yatırımcı ilgisinin öteki kripto varlıklara kaydığını ve ETH fiyatının böylece toparlanma yolunda daha az dirençle karşılaşabileceğini söyledi.

Yazar: Günay Caymaz

Previous Article

Sasa Polyester, iki şirketten SASA payı alımına karar verdi

Next Article

Güney Kore, Terra kurucusunu köşe sıkıştırmak için yeni bir atağa hazırlanıyor

You might be interested in …