Ethereum balinaları, Aralık ayında büyük satışlar gerçekleştirdi

Risk iştahanın bol olduğu son 6 aylık süreçte kripto paralar çok varlık gösteremedi. Hem genel iktisadın makûs olması hem de piyasanın iç dinamikleri gidişatı büyük ölçüde etkiledi.

Son birkaç ay ise oynaklık asgarî düzeye indi. Altcoin piyasasında borsa dayanaklı para üniteleri hariç ilerleme neredeyse hiç olmadı. Bu müddet zarfında en çok satışlar ön plana çıktı. Balinaların uzun müddetli bakış açıları bile değişti.

Ethereum balinaları, son 1 aylık süreçte ekseriyetle satış gerçekleştirdi. 2022 yılının bitmesine az bir müddet kala riski en az düzeyde tutmak isteyen balinalar satış tarafında süreçlerini sıklaştırdı.

Ethereum balinaları, 1 milyona yakın ETH sattı

Bitcoin ile birlikte dünyanın en büyük ikinci kripto para ünitesi Ethereum da kripto borsası FTX’in çöküşünün akabinde önemli satış baskısı altına girdi. ETH fiyatı, yatırımcı inancı azaldıkça 1.200 doların altına düştü. Yıllık kapanış gelmeden evvel arka arda satışlar başları tekrar karıştırdı.

Aralık 2022’de, Ethereum balinaları şimdiye kadar 1 milyona yakın ETH tokeni sattı. Yapılan satışlar topluluk tarafından daha da telaş verici olarak karşılandı. Tanınan kripto analisti Ali Martinez, Santiment’in datalarına dayanarak şunları söyledi:

10.000 ila 100.000 ETH tutan yatırımcılar Aralık başından bu yana 880.000’den fazla ETH sattı.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Previous Article

Meksika piyasaları kapanışta düştü; S&P/BMV IPC 1,41% paha kaybetti

Next Article

Marmaray, Başkentray ve İzban yılbaşında fiyatsız olacak, ek seferler düzenlenecek

You might be interested in …