Önde gelen Ethereum geliştirici Tim Beiko’ya göre, Ethereum Londra hard fark, Rinkeby test ağında yayına girdi.

Yapılan bu açıklama, uzun süredir beklenen yükseltmenin artık üç test ağında da konuşlandırıldığı anlamına geliyor. Ropsten ve Goerli’de sırasıyla 24 Haziran ve 30 Haziran tarihinde Londra güncellemesine yükseltilmişti. Beklenen hard korkun 4 Ağustos’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Ethereum Tarihinin En Önemli Yükseltmesi Ethereum Londra hard forku, Ethereum EIP-1559 güncellemesini içeriyor ve güncelleme proje tarihindeki en önemli ve aynı zamanda en tartışmalı yükseltmelerden birisi olarak kabul ediliyor.

EIP-1559 ile birlikte gelen ücret yakma mekanizması, ETH’yi deflasyonist bir varlığa dönüştürecek. Ancak yükseltme, gelirlerinde önemli bir düşüş yaratacağı için madenciler tarafından şiddetle karşı çıkılıyor.

Diğer eleştirmenler ayrıca, şu anda en büyük ikinci kripto para birimi için büyük bir boğa durumu olarak görülen deflasyonist baskıya rağmen ETH’nin toplam arzının şekillendirilebilir ve öngörülemez kalacağına işaret ediyor.

ETH, Bitcoin’den Daha İyi Performans Göstermeye Devam Ediyor Ethereum, 2021’de Bitcoin’den çok daha iyi performans gösteriyor ve bu eğilimin, beklenen Londra hard fork’u ile bağlantılı olma ihtimali yüksek. Birçok yatırımcı ETH’nin deflasyonist bir varlık olması ile birlikte çok daha değer kazanacağına inanıyor.

ETH/BTC çifti son iki hafta içinde yüzde 20’nin üzerinde değer kazandı.

Haber Kaynağı: Ethereum EIP-1559 Yükseltmesi Tüm Test Ağlarına Dağıtıldı

Bu makale ilk olarak Kriptofoni üzerinde yayınlanmıştır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz