Ethereum, birkaç saat önce psikolojik olarak önemli bir nokta olan 3.000 doları geçti. An itibarıyla 3.137 dolar civarında işlem gören kripto para, bir süredir rekorlar kırarak sürdürdüğü güçlü performansına bugün de devam ediyor.

Bu artış, Ethereum’un piyasa değeri açısından The Walt Disney Company ve Bank of America gibi kurumları geçmesine neden oldu. En popüler ikinci kripto paranın piyasa değeri 360 milyar doları geçti.

Yakın zamanda gerçekleşecek EIP-1559 güncellemesini de içeren “Londra” hard fork’u ve PoS algoritmasına geçiş, Ethereum’u popülerleştiriyor. Ağa yapılan güncellemelerin, işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltmasının yanı sıra, madencilere verilen Ethereum miktarının azaltılması varlık üzerindeki satış baskısını da azaltabilir.

Bununla beraber, Ethereum’un diğer akıllı sözleşmelerle, özellikle de Layer 1 blok zincirleri ile bir rekabeti var. Ethereum’un artan popülaritesi, kısmen blockchain üzerindeki fahiş fiyatların sorumlusu olarak kabul edilebilir. Ethereum’a rakip olacak birçok Layer 1 blockchain de ortaya çıktı ve ETH’nin tahtını sallamak için en uygun zamanı bekliyorlar

Bu makale ilk olarak Muhabbit’te yayımlanmıştır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz