Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Solana’nın geleceği hakkında konuştu

Investing.com – Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Solana geliştiricilerinden umutlu olduğuna dair yorumlarda bulundu.

FTX’in çöküşünden en çok etkilenen Blockchain ağlarından biri olan Solana, toparlanma bir yana her geçen erimeye devam ediyor. Bir vakitler Ethereum’un en büyük rakibi olarak atfedilen ağ, proje ve doğrulayıcı kayıplarının yanı sıra kilitli toplam değerininin azalmasıyla da güç kaybetmeye devam ediyor.

Blockchain ağının lokal varlığı SOL, bu olumsuz gelişmeleri yansıtarak bu hafta tek haneli fiyata çekildi. Bu hafta %20’nin üzerinde kıymet kaybı gören kripto para, şu an 9,4 dolar bandında süreç görüyor. Bunun yanında geçtiğimiz aylarda en büyük 10 kripto paradan biri olan SOL varlığının şu an birinci 20’deki yeri de sallantıda.

Vitalik Buterin Solana geliştiricilerine güveniyor

Vitalik Buterin’in Solana’ya verdiği dayanak, ekosistemin FTX’e maruz kalması nedeniyle büyük olumsuz hislerle karşı karşıya olduğu bir vakitte geldi. Yılın son iş gününde SOL, yıllık %95 bedel kaybına ulaşırken 2023 yılında da var olma gayretine devam edeceğine dair bir görünüme sahip.

Bu olumsuz gelişmelerin gölgesinde Vitalik Buterin, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Solana’ya olan dayanağını lisana getirdi.

Buterin, paylaşımında birtakım akıllı insanların ona Solana’da son derece yetenekli bir geliştirici topluluğu olduğunu söylediğini aktardı. Ethereum kurucusu ayrıyeten fırsatçıların elini Solana ağından çektikten sonra Blockchain ağının parlak bir geleceğe sahip olabileceğini düşünüyor.

Solana için berbat haberler devam ediyor

Madencilik donanım şirketi Bitmain dayanaklı kripto varlık yöneticisi Matrixport, Solana ve Solana-U takviyesini çekeceğini duyurdu. Bunun yanında Solana ağında faaliyet gösteren birkaç proje de ağdaki kesintileri münasebet göstererek Blockhain ağından çıkacaklarını söyledi.

Bu hafta ayrıyeten Solana’nın iki en büyük NFT projesi DeGods ve y00ts’nin Ethereum ve Polygon ağlarına göç edeceğini duyurması, Solana için önemli bir sorun olarak ortaya çıktı.

Yazar: Günay Caymaz

Previous Article

Meksika piyasaları kapanışta düştü; S&P/BMV IPC 0,18% paha kaybetti

Next Article

Açlık sonu 2023 yılı minimum fiyatına yaklaştı

You might be interested in …