Ethereum Merge güncellemesi muvaffakiyetle gerçekleşti

ETH/USD
-0,17%

Portföy’e Ekle/Kaldır
Takip listesine ekle
Konum Ekle

Pozisyon muvaffakiyetle eklendi:

Lütfen varlık portföyünüze isim verin
Çeşidi: Al Sat
Tarih:

Ölçü:
Fiyat
Puan Bedeli:

Kaldıraç: 1:1 1:10 1:25 1:50 1:100 1:200 1:400 1:500 1:1000
Komite:

Yeni bir takip listesi oluştur Oluştur Yeni varlık portföyü oluştur Ekle Oluştur + Öbür konum ekle Kapat

Investing.com – Kripto para sanayisinin aylardır beklediği Ethereum Merge güncellemesi, sabah saatlerinde başarılı bir biçimde tamamlandı. Ağ birleşmesi gerçekleşirken Ethereum istemcileri ve geliştiricilerin, büyük bir çoğunluğu iş ispatı konsensüs sisteminde çalışmaya hazır hale geldi.

Ethereum Vakfı, birleşmenin tamamlanması için 15 Eylül, saat 09.40 (TSİ) tarihine işaret etmişti. Ayrıyeten kullanıcılar, Ethereum Mainnet Merge Viewing Party’yi YouTube üzerinde canlı olarak takip edebildi.

Ethernodes’a nazaran, Ethereum ağındaki istemcilerin yaklaşık %89’u artık Merge için hazır duruma geldi. Bunlar ortasında; Go-Ethereum (geth), %88, Erigon, %93, Besu, %100 ve Nethermind node’ları, %92 oranında hazır duruma geldi.

Ayrıca Ethereum Vakfı, Kilo, Ropsten ve Rinkeby test ağlarının kullanımdan kaldırıldığını da duyurdu. Bu test ağları, Merge sonrası kapatılacağından tüm kullanıcıların ve geliştiricilerin Goerli yahut Sepolia test ağlarına geçiş yapması talep edildi.

Ethereum fiyatı nasıl etkilenecek?

Merge sonrası Ethereum, pay ispatı modeline nazaran çalışan bir ağ haline gelecek ve bu durumun kripto paranın arzında bir düşüşe yol açması beklenirken yatırımcılar, önümüzdeki periyotlarda Ethereum fiyatının üst istikametli hareket etmesi konusunda olumlu görüşlere sahip. 

Ancak son 24 saatlik fiyat hareketine nazaran şu an yatırımcılar, bir bekleme etabına geçmiş üzere. Ethereum, dünden bu yana ortalama 1.600 dolar düzeyinde yatay hareket ediyor. Kimi yorumcular, Ethereum ağının pay ispatı geçişinin token fiyatına tesirinin orta vadede olumlu olacağını düşünüyor. Kimileri ise Merge sonrası devam edecek olan güncellemelerin hem ağ performansı hem de ağın tokeni Ether’in fiyat performansı üzerinde daha tesirli olacağı görüşünü sahip.

Yazar: Günay Caymaz

Previous Article

Piyasalarda bugün

Next Article

Dolar/TL 2022’nin tepesini gördü

You might be interested in …