Investing.com – Kripto para alanına hızlı bir giriş yapan Fenerbahçe (IS:FENER) Spor Kulübü, “Fenerbahçe Token” projesinden ne kadar kazanç elde ettiklerini açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla bir duyuru yayımlayan kulüp, ön satış sürecinde 268 milyon 500 bin TL gelir elde ettiklerini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Paribu iş birliğiyle çıkarılan “Fenerbahçe Token” isimli taraftar tokeni ile gündeme gelen Fenerbahçe Spor Kulübü, bugün KAP’a yaptığı bildirimde ön satış sürecinin başarıyla tamamlandığını duyurdu. Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

“Değişen dünyaya ayak uydurmak zorundayız”

Hafta başında Faruk Ilgaz Tesislerimizde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, dijitalleşen dünyaya ayak uydurmak konusunda çalışmalar yaptıklarını açıklamıştı. Fenerbahçe resmi web sitesinde yer alan habere göre Koç, şu ifadelerde bulunmuştu:

Avrupa’nın önde gelen futbol kulüplerinin de taraftar tokeni çalışmaları yaptığını hatırlatan Başkan Koç, çift taraflı kazanç sağlayan bir iş birliğine adım attıklarını belirtti.

Yazar: Deniz Engin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz