Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Fisker (NYSE:FSR) Salı günü %11 yükseldi. Bir gün önce bir Morgan Stanley analisti, hisse senedi için güçlü bir boğa senaryosu gösterdi.

Analist Adam Jonas, şirketi ‘üstün performans’ olarak derecelendirmeye devam ederken fiyat hedefi 40 dolar oldu – bu rakam, Pazartesi günkü kapanış fiyatı olan 15,03 doların %166 fazlası. Analist ayrıca hisse senedi için 90 dolarlık bir yeni boğa hedefi belirledi.

Analist, Fisker’in tasarım, mühendislik ve tedarik zincirine odaklı stratejisini büyük bir cazibe olarak görüyor. Şirketi, Ocean ile zamanında piyasaya sürülen EV (elektrikli araçlar) ile ilgili tek girişimlerden biri olarak görüyor. SUV araçlarının 2022’nin sonlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Jonas, Fisker’in Magna-Steyr ile olan ilişkisinin fason üretime yardımcı olacağına ve talep, EV arzını aşmaya başladığında ölçeklendirme ve kârlılık için bir yol sağlarken pazara çıkış süresini hızlandıracağına inanıyor.

Fisker ve Magna, Ocean için Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemi (Advanced Driver Assistance System-ADAS) geliştirmek üzere Ocak ayında bir araya geldi. ADAS paketi, kameralardan ve ultrasonik sensörlerden yararlanmasının yanında benzersiz ve pazara ilk giren dijital görüntüleme radarı teknolojisini de içeriyor.

Jonas’a göre ortak/kazanılmış hak ve Fisker’in tasarımı ve deneyimi, makul değerleme ile birleştiğinde “üstün performans”ın temelini oluşturuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz