Fitch, İngiltere’nin kredi notu görünümünü “durağan”dan “negatif”e çevirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İngiltere’nin kredi notunu “AA-” olarak teyit ederken, kredi notu görünümünü “durağan”dan “negatif”e çevirdi.

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, İngiltere iktisadına ait değerlendirmelerde bulunuldu.

Açıklamada, İngiltere’nin kredi notunun “AA-” olarak teyit edildiği, kredi notu görünümünün ise “durağan”dan “negatif”e çevrildiği bildirildi.

Ülkede yeni hükümetin ekonomik stratejisinin bir modülü olarak açıklanan mali paketin orta vadede mali açıklarda kıymetli bir artışa neden olacağı belirtilen açıklamada, İngiltere’de ortalama enflasyonun 2022’de yüzde 8,9’a yükselmesinin akabinde 2024’te kademeli olarak yüzde 4’e düşmesinin kestirim edildiği aktarıldı.

Açıklamada, “Enerji tarifesi takviyesine ve teklif edilen vergi indirimlerine karşın iktisadın 2023’te daralacağını iddia ediyoruz” tabiri kullanıldı.

 S&P de birkaç gün evvel İngiltere hakkında emsal bir karar almış ve ‘nin emsal bir kararından günler sonra, İngiltere hükümeti tarafından 23 Eylül’de açıklanan büyük vergi kesintileriyle irtibatlı olarak.

Previous Article

ABD piyasaları kapanışta düştü; Dow Jones Industrial Average 0,14% bedel kaybetti

Next Article

Dolar/TL’de 18,60 üzeri denemeler sıklaşıyor

You might be interested in …

Şeker fiyatına artırım geldi

Investing.com – Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker), temel ihtiyaç ürünlerinden olan şekerin fiyatına %31 oranında zam yaptı ve kilogram …