Oyun perakendecisi GameStop, kriptoya daha fazla müşteri kazandırmak ve çevrimiçi pazarlama teşebbüslerinde birlikte çalışmak için Amerika Birleşik Devletleri kripto borsası FTX US ile paydaşlık kuruyor.

Oyun perakendecisi 7 Eylül’de yaptığı açıklamada, yeni iştirakin GameStop müşterilerini dijital varlıklar için pazar yerleri de dahil olmak üzere FTX ekosistemiyle tanıştıracağını ve tıpkı vakitte perakendecinin FTX’in “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tercih edilen perakende ortağı” haline geleceğini belirtti.

Ortaklık kapsamında makul GameStop perakende mağazalarında FTX armağan kartları da satışa sunulacak. 31 Ağustos itibariyle Amerika Birleşik Devletleri genelinde 2.970 GameStop mağazası bulunuyor.

GameStop CEO’su Matt Furlong, 2. çeyrek çıkar davetinde, yeni muahedenin perakende alanında “benzersiz” bir şey oluşturmayı amaçladığını söyledi.

FTX ile duyurduğumuz muahede, perakende dünyasında eşsiz bir şey oluşturmak için birlikte el ele çalışan ticaret ve blok zinciri grubumuzun bir yan eseridir.

GameStop yaptığı açıklamada paydaşlığın mali şartlarını açıklamadı.

Yeni iştirak haberi, GameStop’un 30 Temmuz 2022’de sona eren çeyreğe ait mali sonuçlarını açıkladığı gün geldi.

GameStop’un bu çeyrekte net satışlarının yaklaşık %4’lük bir düşüşle 1,14 milyar dolara gerilediğini bildirmesine karşın, GameStop payları haberin akabinde mesai sonrası süreçlerde yaklaşık %12’lik bir artış kaydederek pay başına 26,84 dolara ulaştı.

GameStop, Ocak ayında NFT ve Web3 oyun kısmını açtıktan ve 11 Temmuz’da Ethereum (ETH) ölçeklendirme tahlili Immutable X ile ortaklaşa NFT pazarını başlattıktan sonra bu yıl Web3 uğraşlarını kıymetli ölçüde artırdı.

Furlong, yarar daveti sırasında, pazar yerinin lansmanının, oyuncular ve koleksiyoncular için giderek daha değerli olmasını bekledikleri “GameStop’un kripto para ünitesi, NFT ve Web3 oyun dikeylerinde uzun vadeli büyüme arayışını desteklediğini” belirtti.

Pazar yeri, kullanıcıların yakın vakitte piyasaya sürülen GameStop Wallet üzere kendi dijital varlık cüzdanlarını bağlamalarına imkan tanıyan “gözetim dışı, Ethereum Katman 2 tabanlı bir pazar yeridir”.

Bu haber birinci olarak ieconomy üzerinde yayınlanmıştır