Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Gannett (NYSE:GCI) Pazartesi günü %4 yükseldi. Şirket, faiz maliyetlerini düşürmek için mevcut borcunu yeniden finanse etmek için yeni bir tur başlatacağını duyurdu.

Aboneliğe dayalı dijital medya şirketi, şu anda yaklaşık %0,13 civarında olan LIBOR’a (londra bankalar arası faiz haddi) 500 baz puanlık bir oran hedefleyerek 550 milyon dolara kadar öncelikli teminatlı tahvil çıkaracak. Ocak ayındaki bir yeniden finansmanda ihraç ettiği tahviller için %7,75’lik bir kupon çıkarmıştı.

Şirketin tamamen sahibi olduğu bir birim olan Gannett Holdings borçlu ve Apollo Capital Management’ın bağlı kuruluşları tarafından yönetilen fonlar alacaklı olacak.

USA Today’in arkasındaki şirket, çeyrek dönemi 900 milyon doların altında 5 yıl vadeli kredi anaparası ile kapatmayı ve yaklaşık 130 milyon dolar nakit ve nakit benzerine sahip olmayı bekliyor. Kredi şu an 925,7 milyon dolar seviyesinde.

Şirket şimdi üçüncü çeyrekte düzeltilmiş kazanç marjının, 2021’in ilk yarısındaki yaklaşık %13,7’ye kıyasla yaklaşık %12 ila %13 arasında olmasını bekliyor. Şirket, kâğıt üzerindeki ve teslimattaki enflasyonun yanı sıra pandeminin yeniden yükselmesinin de marjlara zarar verdiğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz