GM, tanınan segmentlere KONUT üretmek için Honda ile işbirliği yapacak

Müellif – Dhirendra Tripathi

Investing.com — General Motors (NYSE:GM), dünyanın en tanınan segmentlerinde “milyonlarca elektrikli araç” (EV) yapmak için Honda Motor (NYSE:HMC) ile işbirliği yapacağını açıkladıktan sonra Salı günü %1,5 yükseldi.

GM’nin bir açıklamasına nazaran teşebbüs, bilhassa, yılda 13 milyondan fazla araç hacmiyle dünyanın en büyük segmenti olan kompakt crossover’ı hedefleyecek.

GM’nin Global Eser Geliştirme, Satın Alma ve Tedarik Zincirinden Sorumlu Lider Yardımcısı Doug Parks, “Planlarımız ortasında şirketin 2025 yılı sonuna kadar kurmayı planladığı 2 milyon ünitelik MESKEN kapasitesi üzerine, yakında çıkacak olan Chevrolet Equinox Konut’tan daha düşük bir fiyatla Kuzey Amerika için büsbütün elektrikli yeni bir eser bulunuyor.” dedi.

Yeni araçların Kuzey Amerika’da başlamak üzere 2027’de satışa çıkması bekleniyor.

GM, şirketlerin, birebir vakitte daha satın alınabilir olması için ekipman ve süreçleri standartlaştırmaya çalışacaklarını söyledi.

GM Lideri ve CEO’su Mary Barra, “GM ve Honda Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Çin’deki kilit pazarlarımız da dahil olmak üzere global ölçekte uygun fiyatlı ve dilek edilen EV’ler sunmak için en uygun teknolojimizi, tasarım ve üretim stratejilerimizi paylaşacak.” dedi.

GM, pil hücresi üretim süreçlerini düzgünleştirmek ve güncellemek için süratle kullanılabilecek üretim usulleriyle birlikte lityum-metal, silikon ve katı hal piller üzere yeni teknolojileri ivmelendirmek için çalışıyor. Öte yandan Honda, şirketin gelecekteki EV’lerin temel ögesi olarak gördüğü katı hal pil teknolojisinde ilerleme kaydediyor.

Previous Article

Bedelsiz sermaye artırımı kararı alan Gedik yatırım paylarında son durum

Next Article

ABD’de dış ticaret rekor açık verdi

You might be interested in …