Google Trends datalarına nazaran Bitcoin, Terra, Ethereum, Shiba Inuve Avalanche, geçtiğimiz ay dünya çapında en çok aranan kripto varlıklar oldu.

En büyük kripto para ünitesi olan Bitcoin, Mart ayında birçok iniş ve çıkış yaşadı. Bitcoin’in değişken tabiatı Google aramalarına da yansıdı. Ukrayna ile Rusya ortasındaki savaş tansiyonu piyasaları etkilemeye devam etti. 28 Mart’ta Bitcoin Google aramaları yükselişe geçti. Bunun nedeni olarak ise Bitcoin’in Ocak ayının başından bu yana en yüksek düzeyine ulaşması olarak belirlendi. Bitcoin’in volatil seyri piyasadaki öbür altcoinleri de etkiledi.

28 Mart’ta toparlanma göstermeye başlayan Bitcoin, bu tarihte 47.600 dolar düzeyine yükseldi.

28 Mart 2022’de Bitcoin’in yükselişi öbür altcoinleri de etkiledi ve bu Google aramalarına da yansıdı. İkinci en büyük kripto varlık Ethereum, Google aramalarında Terra’nın (LUNA) gerisinde kaldı.

Terra (LUNA), Mart ayı boyunca öbür altcoinlere kıyasla büyük bir yükseliş yaşadı. 29 Mart’ta Terra, tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 105,91 dolara ulaştı. Bu yükselişle birlikte Terra, Google aramalarında Ethereum’u geride bıraktı.

İkinci en tanınan latife tabanlı kripto para Shiba Inu, 2021 yılında kripto para üniteleri ortasında en çok konuşulan coin oldu. Shiba Inu, Mart ayında Google aramalarında Ethereum’un çabucak gerisinde yer aldı.

Mart ayında dünyada Bitcoin’i en çok arayan ülkeler sırasıyla El Salvador, Hollanda, Nijerya, Slovenya ve Türkiye oldu.

Avalanche, Google aramalarında Dogecoin’i geçti, fakat Shiba Inu’nun gerisinde kaldı. Avalanche’ı ise en çok Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Finlandiya, İsviçre ve Yeni Zelanda aradı.

Bu makale birinci olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır