Yazar: Christiana Sciaudone

Investing.com – Endüstriler kendi yollarında gittiğinden piyasaların belirli bir yönü yoktu.

Endüstriyel hisseler Boeing (NYSE:BA) ve General Electric (NYSE:GE) (o uçuşu al!) sayesinde yüksekti, malzemeler pandeminin yeni düşük seviyesinde olan işsizlik başvuruları ile desteklendi (McD’s işe yeni alınanlara ücretsiz iPhone sunuyor!) ve finansallar hazine getirilerini yükseltti (şıkır şıkır!).

Diğer yandan enerji ve teknoloji hisseleri o kadar da etkileyici değildi.

Manşet hisseleri tekrar manşetlere döndü; Bank of America (NYSE:BAC) bireysel yatırımcıların kalıcı olduğunu söyledikten sonra AMC Entertainment (NYSE:AMC) yükseldi.

Bugün enflasyonla ilgili yeni veriler elde edeceğiz ve Citi’deki şanslı kediler dört günlük bir tatile çıkacak. Yazın gayrı resmi olarak başlamasının tadını çıkarın.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Enflasyon

Bu ayın başında TÜFE’deki artışı takiben Fed’in tercih ettiği enflasyon ölçümü, nisan ayında yükselecek. Çekirdek kişisel tüketim harcamalarının, %1,8 puandan %2,9 puana yükselmesi bekleniyor. Diğer ekonomi verilerinde kişisel gelirin %14,3 puana düşmesi ve kişisel harcamaların %0,5 artış yaşaması bekleniyor.

2. Bütçeleme

Joe Biden’in mali 2022 yılı bütçesinin resmi olarak yayınlanması planlanıyor. 6 trilyon dolarlık dev bütçe, federal harcamaları II. Dünya Savaşı’ndan bu yana görülen en yüksek seviyelere taşıyacaktır. Demokratların Kongre üzerindeki zayıf kontrolü göz önüne alındığında bu muhtemelen kabul edilemeyecek bir durum.

3. Dört günlük tatil

Citigroup’taki (NYSE:C) arkadaşlarınızı kıskanacaksınız. Yeni CEO Jane Fraser, pandemide elinden gelenin fazlasını yapan çalışanlarını onore etmek için Cuma gününü “Citi Sıfırlanma Günü” olarak belirleyerek şirket genelinde bir tatil verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz