Yazar: Christiana Sciaudone

Investing.com – Hazine getirileri düşerken bugün izlemeye değer olanlar teknoloji hisseleriydi.

Fed’in enflasyonun geçici olduğu düşüncesi yaygınlık kazanıyor ve Janney Montgomery Scott’a göre 10 yıllık getirilerdeki düşüş, “Fed haklıysa teknolojiye bir nebze yeşil ışık” yakıyor. Diğerleri daha az arz olduğunu söylüyor ve bu hareketin açıklaması da bu.

Bununla birlikte döngüseller, değer hisselerinden büyüme hisselerine yönelen rotasyon ile mücadele ederken düşük getirilerin net faiz marjına zarar vermesi yüzünden finansal hisseler de bankalar tarafından aşağı çekildi.

Artan dolar, Amerikan doları ile fiyatlanan emtiaları alt üst ettikçe altın vadeli işlemleri yaklaşık %5 düşüşle en son Nisan ayında gördüğü seviyelere geriledi. WTI de emtialardaki satış üzerine düşüş yaşadı.

İşte bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Adobe 

Adobe Systems Incorporated (NASDAQ:ADBE) kazancını raporluyor. Investing.com tarafından takip edilen analistler, 3,73 milyar dolar satış üzerine hisse başına 2,81 dolar kazanç (EPS) bekliyor. Sonuçlar son üç çeyrektir tahminleri aşıyor.

2. Cadı üçlüsü

Bugün ne ekonomi verisi ne de kaydadeğer bir kazanç raporu var ancak bu, sakin bir gün geçeceği anlamına gelmiyor. Bugün cadı üçlüsü Cuması. Endeksler ile hisselerdeki opsiyon ve vadeli işlemlerin bitiş tarihi, bu da coşkulu ve dalgalı bir işlem gününe yol açabilir. Ya da açmaz. Bekleyip göreceğiz.

3. Kölelikten kurtuluş günü

New York Menkul Kıymetler Borsası zaten kapanma planı olmadığını söylerken ve Fed’in Cuma ve Pazartesi günleri normal devam etmesi beklenirken federal tatil bugün ticaretin önüne geçmeyecek. Ancak borsa, Fed ve diğer şirketler tatil planlarını değerlendirdiğinden gelecek yıl farklı bir hikâye yaşanabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz