Yazar – Dhirendra Tripathi

Investing.com – Hisse senetleri, teknolojideki düşüşü tersine çevirdi ancak Disney’in hüsran olan kazanç raporu, Dow Jones Industrial Average üzerinde baskı yarattı.

Yatırımcılar, 31 yıldır görülmeyen bir hızda artan enflasyonla ilgili gelişmeleri sindirmeye çalışsa da teknoloji sektörünü yükseltmeye yetecek kadar pozitif hissiyat vardı.

Philadelphia Yarı İletken Endeksi, Nvidia (NASDAQ:NVDA) gibi çip hisseleri sayesinde yaklaşık %2 yükseldi.

Walt Disney Company (NYSE:DIS), yayın hizmetinin abone sayısında başlangıçtan bu yana görülen en küçük artışı raporladıktan sonra hisseleri, Dow bileşenleri arasında düşüşe yol açtı.

Ve ikinci işlem gününde Rivian Automotive Inc (NASDAQ:RIVN) hisseleri %22,1 daha yükseldi.

Piyasa katılımcıları ayrıca Fed Başkanlığı için adaylıkla ilgili haberleri de takip etti. Joe Biden hala, Jerome Powell’ı ikinci döneminde de tutmak veya Fed Yöneticisi Lael Brainard’ı aday göstermek arasında değerlendirme yapmaya çalışıyor.

Perşembe günü Gaziler Günü dolayısıyla ABD’nin tahvil piyasaları kapalıydı.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. AstraZeneca kazanç raporu

AstraZeneca PLC ADR (NASDAQ:AZN), üçüncü çeyrekte 9,49 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 62 sent kâr paylaşabilir.

2. İş olanakları

ABD’deki iş olanakları için beklentiler, Ağustos ayındaki 10,439 milyona kıyasla Eylül ayında 10,3 milyona düşmüş olabileceği yönünde. Tüm zamanların en yüksek okuması, 11,098 milyon ile Temmuz ayında görülmüştü.

3. Tüketici hissiyatı

Michigan Üniversitesi Tüketici Hissiyatı Endeksi’nde göreceğimiz ABD’nin Kasım ayı için tüketici hissiyatı ön okuması, 71,7 puan olan Ekim ayına göre 72,4 puana yükselmiş olabilir.

— Bu haberde Reuters’in katkısı bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz