Gün Öncesi: Constellation, ConAgra, resmi konuşmalar

Müellif – Sam Boughedda

Investing.com – Fed’in Mayıs ayında daha agresif bir adım atacağı beklentisi ile pay senetleri altüst oldu.

Fed Çarşamba günkü tutanaklarında iktisadın enflasyondan ziyan görmemesi için daha süratli bir sıkılaşmaya hazırlandığına işaret etti. Tahvil bilançosunu beklenenden daha süratli küçültmeye başlayabilir.

Merkez bankasının bir sonraki toplantısı Mayıs ayında ve Nisan ayına ilişkin istihdam ve enflasyon datalarını görme talihi olacak. Rusya’nın Ukrayna’daki savaşının yarattığı belirsizlik ve volatil güç fiyatları ile yatırımcılar, gelecek hafta büyük ABD şirketleriyle başlayacak olan çıkar dönemini yakından takip edecek.

Bu ortada işsizlik müracaatları Perşembe günü paylaşılacak ve son trend, işsizlikte 1960’ların sonlarından beri görülmeyen bir düşüş gösteriyor.

Senato’nun bu hafta Kongre iki haftalık Paskalya tatiline çıkmadan evvel Lider Joe Biden’in Yargıtay adayı Ketanji Brown Jackson’ı oylaması bekleniyor. Ayrıyeten Biden’ın COVID-19 planlama uğraşları için 10 milyar dolarlık bir harcama paketi de Capitol Hill’de bekliyor.

Bugün piyasaları etkilemesi beklenen üç gelişme:

1. Constellation yarar raporu

Constellation Brands Inc Class A (NYSE:STZ) Perşembe günü açılış zilinden evvel raporlama yapacak. Milletlerarası içki ve alkol şirketi, bir evvelki raporunda çıkar ve gelir varsayımlarını aştı ve bugünkü raporunda da birebirini bekliyor. Investing.com tarafından anket yapılan analistler, Constellation’ın 2,02 milyar dolar gelir üzerine pay başına 2,10 dolar yarar raporlayacağını düşünüyor.

2. ConAgra yarar raporu

ConAgra Foods Inc (NYSE:CAG) da raporunu sunacak ve Investing.com tarafından toplanan varsayımlara nazaran Slim Jim, Duncan Hines ve Birds Eye üzere markaların sahibi olan şirketin, 2,84 milyar dolar gelir üzerine pay başına 0,57 dolar çıkar elde etmiş olması bekleniyor.

3. Resmi konuşmalar

Milletlerarası finansal şartlar ve Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasının “muazzam ekonomik yankıları” üzerine Meclis Finansal Hizmetler Komitesi önünde dün açıklama yapan Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para siyaseti ve düzenlemesi üzerine birinci konuşmasını Perşembe günü yapacak.

Buna ek olarak FOMC üyeleri Bullard, Bostic ve Williams’ın da konuşmaları olacak.

Previous Article

Costco Gelir Raporu, Q2 Toplam Gelir Beklentileri Karşılamadı

Next Article

BIST şirketlerinden aktüel haberler

You might be interested in …

BIST şirketlerinden aktüel haberler

Investing.com – Borsa İstanbul’da süreç gören şirketlerin yaptıkları bildirimlere nazaran hazırladığımız aktüel şirket haberleri özetimize …