Yazar: Christiana Sciaudone

Investing.com – Salı günü teknoloji hisseler geri dönmek için çok uğraştı ve sıkıntılı bir piyasanın canlanmasına yardımcı oldu.

Colonial Pipeline’ın kapalı olmasından dolayı Doğu Kıyısında benzin kıtlığı artmış olsa da petrol geriledi.

Genel eğilimin aksi yönde ise kazançları piyasayı epey memnun eden Palantir Technologies Inc (NYSE:PLTR) ve Roblox Corp (NYSE:RBLX) vardı.

ABD Federal İlaç ve Gıda İdaresi, Pfizer Inc (NYSE:PFE)-BioNTech SE (NASDAQ:BNTX) aşısının 12-15 yaş arası çocuklarda kullanımına onay verdi. Bu, çocukların artık tam zamanlı olarak okula gideceği ve aileleri kurtaracağı anlamına geliyor.

Nisan verileri ile sıcak bir gündem konusu olan enflasyona bir bakış atacağız.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Enflasyon güncellemesi

Nisan TÜFE, şüphesiz yeni bir enflasyon değerlendirmesi çıkaracak. Yıldan yıla olan okuma, geçen yıl enerji fiyatlarında salgın yüzünden yaşanan düşüşten kaynaklı baz etkileri ile sapmış olacak. TSİ 15.30’da paylaşılacak olan raporun, %3,6 artış olduğunu göstermesi bekleniyor.

2. Fed konuşmaları ve yatırım guruları

Enflasyon, Fed Başkan Yardımcısı Richard Clarida’nın National Association for Business Economics’in (Ulusal İşletme Ekonomisi Derneği) sanal bir etkinliğinde yapacağı konuşmada gündeme gelebilir. Yine sanal bir etkinlik olan Sohn Yatırım Konferansı’nda da yatırımcıları dinleyeceğiz.

3. Kazançlar

Takvim sakin. Salı günü rapor sunan Electronic Arts (NASDAQ:EA) için tepkileri izleyin. Son ilk halka arz olan Bumble Inc’in (NASDAQ:BMBL) Çarşamba günü raporlaması bekleniyor. Şirketin 165 milyon dolar gelir üzerine zarar paylaşacağı düşünülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz