Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – S&P 500 endeksi, büyük teknoloji isimlerinin toparlanması ile Perşembe günü bir rekor daha koştu.

Mega kapasiteli teknoloji hisseleri, Intel Corporation (NASDAQ:INTC) ve Micron Technology Inc (NASDAQ:MU) baskılarına rağmen genel teknoloji sektörünü canlı tuttu.

Bellek tedarikinde bolluk olacağı endişeleri arasında Morgan Stanley (NYSE:MS), sektöre ilişkin temkinli bir not verdikten sonra iki çip devi sert düşüş yaşadı.

Beyaz Saray, petrol üreticisi ülkelerin üretimi artırmasını istedikten sonra petrol baskı altına girdi.

Wall Street’in bir kısmı döngüseller için dibin göründüğünü ve artış yaşanacağını tahmin ederken döngüsel hisselerdeki genel zayıflık kısa ömürlü olduğunu kanıtlayabilir.

Bugün sessiz bir Cuma olacak gibi görünüyor. Veri ve kazanç raporu açısından sakin. Piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme şöyle:

1. Honest kazanç raporu

Honest Company Inc (NASDAQ:HNST), ikinci çeyrekte 78,81 milyon dolar gelir üzerine hisse başına 18 sent kayıp paylaşabilir.

2. Garden Entertainment raporu

New York’ta Madison Square Garden ve Radio City Music Hall gibi spor ve canlı eğlence mekanlarını yöneten Madison Square Garden Entertainment Corp (NYSE:MSGE) için beklentiler, dördüncü çeyrekte 71,46 milyon dolar gelir ve hisse başına 3,31 dolar kayıp paylaşması yönünde.

3. Tüketici hissiyatı

ABD’nin Ağustos ayı tüketici hissiyatı için ön okumanın geçen ay gördüğü 81,2 puanda değişmesi beklenmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz