Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Çarşamba günü hisse senetleri düşüş yaşadı. Wall Street, beklenenden daha kötü olan iş raporunun yanında hizmet talebinde artış gösteren rapor gibi ABD ekonomisindeki toparlanmaya ilişkin karışık verileri sindirmeye çalışıyor.

ADP’nin istihdam raporu, Temmuz ayında 330.000 iş artışı olduğunu gösterdi – 695.000 olan beklentilerin altında kaldı. Hükümetin kendi tarım dışı istihdam raporu Cuma günü açıklanacak.

Arz Yönetim Enstitüsü (ISM), Haziran ayında 60,1 olan imalat dışı aktivite endeksinin, geçen ay 64,1 puanı görerek tarihindeki en yüksek okumaya ulaştığını bildirdi.

Çarşamba günü piyasa hissiyatını destekleyen diğer şey, Fed Başkan Yardımcısı Richard Clarida’nın yorumları oldu. Clarida, faiz artırımı için ekonominin, Fed’in belirlediği istihdam ve enflasyon hedeflerini karşılama yolunda olduğunu söyledi.

Ancak , yüksek bulaşıcılığa sahip Delta varyantının yayılmasıyla ilgili endişe hikayeleri ile de doluydu. Vaka sayıları ve hastanede tedaviler artıyor, özellikle de aşılama oranlarının nispeten düşük olduğu Güney bölgeleri ve California’da.

New York’ta yıllık oto fuarı ikinci kez iptal edildi ve organizatörler, artan vaka sayılarına işaret etti. 20 Ağustos’ta, bahar döneminde aşılama tesisi olarak kullanılan büyük bir fuar alanı olan Javits Center’da başlaması gerekiyordu.

Kazanç sezonu bu hafta da devam ediyor.

İşte bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. İlaç şirketleri

Covid-19 aşı üreticisi Moderna Inc’in (NASDAQ:MRNA), ikinci çeyrekte 4,21 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 5,96 dolar kazanç paylaşması bekleniyor. Sıtma için mRNA aşısı planlarıyla ilgili sözlerine kulak verin.

2. Ev dekorasyon firmaları

Evinize bir şeyler almak önemli bir pandemi aktivitesiydi ancak bir yerde bitmek zorundaydı. Ev dekorasyonu e-ticaret sitesi Wayfair Inc (NYSE:W), Investing.com tarafından takip edilen analistlere göre ikinci çeyrek için 3,95 milyar dolar gelir üzerine 1,17 dolar hisse başına kazanç paylaşabilir.

3. Bitkisel et üreticisi

Bitkisel bazlı gıda üreticisi Beyond Meat Inc (NASDAQ:BYND) için beklentiler, 141 milyon dolar gelir üzerine 22 sent hisse başına zarar paylaşacağı yönünde.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz