Yazar – Dhirendra Tripathi

Investing.com – Büyük perakendecilerin güçlü kazanç raporları ve Ekim ayı satış verileri Salı günü hisseleri yükseltti. Sektör için büyük bir kazanç raporu haftası başlıyor.

Walmart Inc (NYSE:WMT) güçlü bir tatil dönemi beklerken yıllık satış ve kâr tahminlerini yükseltti. Home Depot Inc (NYSE:HD), çeyrek dönem için aynı mağaza satış tahminlerini aştı.

Target Corporation (NYSE:TGT) Çarşamba günü rapor sunarken Macys ve diğer perakendeciler ilerleyen günlerde raporlama yapacak.

Tedarik zinciri sorunları arasında Amerikalıların, rafların boş kalmasını önlemek için tatil alışverişine erken başlamış olması ile Ekim ayına ait veriler, perakende satışlarda artış olduğunu gösterdi.

Diğer veriler ise ABD’deki imalat çıktısının, Ekim ayında iki buçuk yılın en yüksek seviyesine ulaştığını gösterdi. Veriler endüstriyel şirketlerin hisselerini yükseltti.

Perakende sektörle ilgili artış yönlü , artan enflasyona karşı daha şahin bir yaklaşım çağrısında bulunan St. Louis Fed Başkanı James Bullard’ın yorumlarını etkisizleştirdi.

Başkan Joe Biden, Pazartesi günü Beyaz Saray’da 1 trilyon dolarlık altyapı paketini yasalaştırdı. Yeni yasa ile yol, köprü, liman ve diğer altyapıyı iyileştirmek için yüz milyarlarca dolar harcanacak.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Target kazanç raporu

Target’in üçüncü çeyrek geliri, Investing.com analistlerine göre 24,54 milyar dolar ve hisse başına kârı 2,81 dolar olabilir.

2. Nvidia kazanç raporu

NVIDIA Corporation’ın (NASDAQ:NVDA) üçüncü çeyrekte 6,82 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 1,11 dolar kâr paylaşması bekleniyor.

3. Cisco kazanç raporu

Investing.com tarafından takip edilen analistlere göre Cisco Systems Inc (NASDAQ:CSCO) da ilk çeyrek için 12,98 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 80 sent kazanç elde etmiş olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz