Yazar: Christiana Sciaudone

Investing.com – Wall Street için dün kırmızı bir gündü.

Yatırımcıların, teknoloji hisselerini yarın yokmuşçasına düşürmesi ile piyasalar düşüşteydi. Teknolojiden ziyade kendilerini finans, malzeme ve enerji gibi savunmacı sektörlerin sığınaklarında buldular.

Janet Yellen da faizlerin, ekonomiyi aşırı ısınmadan korumak için artması gerekebileceğini söyledi. Bu, Fed’in yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini sürekli söylediği bir şey.

Büyük isimler kazançlarını paylaşıyor ve paylaşacak: Lyft (NASDAQ:LYFT), Uber (NYSE:UBER) ve GM.

Çarşamba günü ADP iş raporunun, güçlenen bir işgücü piyasası göstermesi bekleniyor.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Çarşamba günü paylaşımlı yolculuk şirketleri için önemli bir gün

Araç çağırma (paylaşımlı yolculuk) şirketlerini sevenler için bugün önemli bir gün. Salı günü kazanç raporlarını paylaştıktan sonra Lyft’in hisselerine bakın. Sonrasında sıra Uber’de. Her ikisinin de zarar etmiş olması beklense de yolculuk ve tahminlerdeki toparlanma yakından izlenmeli.

2. Otomobil sevdalıları

General Motors (NYSE:GM) da Çarşamba günü rapor sunacak isimlerden. İlginin büyük kısmı, üretim planlarını bozan çip kıtlığı ile bunun gelecek sonuçlara olan baskısında olacak. Ford (IS:FROTO) Motor Company (NYSE:F) geçen hafta üretim sorunlarından dolayı tüm yıl görünümünü düşürdü.

3. ADP istihdam raporu

Ekonomi cephesinde ADP’nin Nisan ayı istihdam raporu var ve Cuma günkü tarım dışı istihdam rakamları öncesinde bize bir önizleme sunacak. Ortak tahmin, aşılamalar artıp enfeksiyonlar düştüğü için rakamların Mart ayındaki 517.000 okumasına kıyasla 873.000’e artış yaşamış olmasını bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz