Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Dünya genelinde artan Covid-19 vaka sayıları yeni kısıtlamalara yol açarken Pazartesi günü enerji hisseleri baskı gördü.

Çin’de Delta varyantından dolayı artan vaka sayılarıyla ilgili korkular artarken altın ve petrol fiyatları sert düşüş yaşadı.

Petrol, geçen haftanın kayıplarını artırdı ve ABD doları artış yaşayarak petrolü diğer dövizlerde pahalı hale getirdi.

Diğer yandan ABD’li milletvekilleri, 1 trilyon dolarlık altyapı yatırım paketinin bir parçası olarak kripto parada raporlama konusunda anlaşmaya vardıktan sonra Bitcoin üç ayın yükseğini gördü.

Kazanç sezonu sona yaklaşsa da Walt Disney Company (NYSE:DIS) ve eBay Inc (NASDAQ:EBAY) gibi rapor sunacak isimler var.

Ayrıca TÜFE verileri bu hafta yayınlanacak.

İşte bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Yayıncılık savaşları

Fubotv Inc (NYSE:FUBO) ikinci çeyrekte 121,43 milyon dolar gelir ile hisse başına 46 sent zarar paylaşabilir. Netflix (NASDAQ:NFLX) Disney ve diğer medya şirketleri ile savaşırken yayıncılık konusu manşetlerde yer alıyor. Bugün Roku, kendi platformu için yeni bir programlama duyurduktan sonra %2 artış yaşadı.

2. Diğer kazanç raporları

Investing.com tarafından takip edilen analistlere göre güvenlik yazılımı üreticisi McAfee Corp (NASDAQ:MCFE) için beklentiler, ikinci çeyrekte 434 milyon dolar gelir üzerine hisse başına 17 sent kazanç yönünde. Büyük ağ saldırıları sonrasında bu yıl veri güvenliğinin daha önemli bir rolü oldu.

3. Kripto ticareti

Coinbase Global Inc’in (NASDAQ:COIN) ikinci çeyrek raporunda 1,73 milyar dolar gelir üzerine 2,31 dolar kazanç bekleniyor. ABD Senatosu’nun kripto vergi bildirim kurallarında anlaşmaya varmasının ardından Pazartesi günü kripto ile ilişkili hisseler yükseldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz