Hafta sonu öncesi kripto paralarda son durum

Investing.com – Haftanın son iş gününde kripto paralarda sakin seyir devam ederken birden fazla kripto para, düne nazaran negatif bölgede hareket ediyor. Toplam piyasa bedeli bugün 2 trilyon doların altına sarkmış durumda ve süreç hacminde bir düşüklük kelam konusuyken son 24 saatte 84 milyar dolarlık süreç hacminin satıcı yüklü devam ettiği görülüyor. 

Akşam saatlerine hakikat en büyük 100 kripto paradan 73’ü ekside bulunurken 27’si düne nazaran fiyatını artırmış durumda. 

Bitcoin (BTC), 43.000 dolar bandında kalmakta zorlanıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, öğlen saatlerine kadar 43.000 dolar bandında yatay hareket ederken öğlenden sonraki süreçlerde gelen satışlar kripto paranın 42.000 dolar bandına hakikat ivme kaybetmesine neden oldu. 

Günün erken saatlerine kadar yüzde 41,5 düzeyine gerileyen Bitcoin hakimiyet oranı, düşüşle birlikte yükselişe geçti ve yüzde 42 düzeylerine hareket ediyor. Bu altcoin pazarında kayıpların daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Ethereum (ETH), 3.300 doları geri alamadı

Ethereum (ETH) fiyatı, dün 3.150 dolara kadar düştükten sonra bir ölçü toparlanma görerek 3.300 dolara kadar yükseldi. Fakat öğlenden sonraki satışlarla en büyük altcoin, 3.200 dolar gerçek kıymet kaybediyordu. 

Birinci 10 kripto para Avalanche haricinde ekside

En büyük 10 kripto para bugün AVAX haricinde negatif bölgede devam ederken LUNA, yüzde 7 paha kaybıyla 100 doların altın sarkmış durumda ve en çok kaybeden altcoin oluyor. Birinci 10’daki başka kripto varlıklarda kayıplar yüzde 2 düzeyinde kısıtlı kaldı. 

10. sırada AVAX ise Terra’nın 100 milyon dolar bedelinde AVAX almasıyla ilgili gelişmeyle birlikte düşen piyasa pahasını korurken 85 dolar fiyatı üzerinde el değiştiriyordu. 

Birinci 100 kripto parada son durum

Bugün birinci 100 kripto para ortasında olumlu ayrışan kripto varlık Near Protocol (NEAR) oldu. NEAR fiyatı, son 24 saatte yüzde 20’nin üzerinde artışla 18,6 dolar düzeylerine yükselirken kripto varlıkta haftalık çıkar yüzde 40 olarak devam ediyor. 

Near Protocol (NEAR), bu hafta New York merkezli hedge fonu Tiger Küresel tarafından yönetilen bir yatırım turunda  350 milyon dolar topladığını açıkladıktan önemli bir talep gördü. 

Akşam saatlerine gerçek en sert düşüş yüzde 10 kıymet kaybı gören Anchor Protocol’de oldu. ANC tokeni, dün tıpkı saatlerde birinci 100’de en çok bedel artışı nazaran kripto varlıktı. 

Muharrir: Günay Caymaz

Previous Article

CEEK fiyatı büyük borsalarda listelenme haberiyle yüzde 30 yükseldi

Next Article

Araştırma: Kalp hastaları sigarayı bırakarak ömürlerini 5 sağlıklı yıl daha uzatabilir

You might be interested in …