Shilpa Jamkhandikar / Neha Arora

YENİ DELHİ, 26 Nisan (Reuters) – Hindistan’da yeni koronavirüs vakaları bugün art arda beşinci günde rekor seviyeye çıkarken, İngiltere, Almanya ve ABD gibi ülkeler, Hindistan’ın koronavirüs kriziyle mücadelesine yardımcı olmak için acil tıbbi yardım gönderme sözü verdiler.

Hindistan’da son 24 saatte 352.991 yeni koronavirüs vakası görülürken, Delhi ve diğer kentlerde tıbbi oksijen kaynaklarının tükenmesi ve yatakların dolmasının ardından hastalar hastaneye alınamadı.

Hindistan Başbakan Narendra Modi, tüm vatandaşları aşı olmaya ve dikkatli olmaya çağırırken, hastaneler ve doktorlar da hasta sayısındaki ciddi artışla başa çıkamadıklarını ifade ettiler.

Başkent de dahil olmak üzere salgından en kötü etkilenen kentlerin bazılarında, hastalıktan ölenler toplu olarak yakılmaya başlandı.

ABD Başkanı Joe Biden, ABD’nin Hindistan’a aşı, tıbbi ekipman ve koruyucu malzemeler göndereceğini söyledi. Almanya da tıbbi ekipman gönderme sözü veren ülkeler arasına katıldı.

Nüfusu 1,3 milyar olan Hinditan’da sadece dün 2.812 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti. Ancak uzmanlar ölü sayılarının resmi verilerden çok daha yüksek olduğunu tahmin ediyorlar.

Haberi çeviren: Canan Sevgili
Redaksiyon: Can Sezer

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz