Interpol, Do Kwon için kırmızı bülten yayımladı: Terra tokenleri sert düştü

BTC/USD
-1,48%

Portföy’e Ekle/Kaldır
Takip listesine ekle
Durum Ekle

Pozisyon muvaffakiyetle eklendi:

Lütfen varlık portföyünüze isim verin
Çeşidi: Al Sat
Tarih:

Ölçü:
Fiyat
Puan Pahası:

Kaldıraç: 1:1 1:10 1:25 1:50 1:100 1:200 1:400 1:500 1:1000
Komite:

Yeni bir takip listesi oluştur Oluştur Yeni varlık portföyü oluştur Ekle Oluştur + Diğer durum ekle Kapat

LUNAt/USD
-15,46%

Portföy’e Ekle/Kaldır
Takip listesine ekle
Durum Ekle

Pozisyon muvaffakiyetle eklendi:

Lütfen varlık portföyünüze isim verin
Çeşidi: Al Sat
Tarih:

Ölçü:
Fiyat
Puan Bedeli:

Kaldıraç: 1:1 1:10 1:25 1:50 1:100 1:200 1:400 1:500 1:1000
Kurul:

Yeni bir takip listesi oluştur Oluştur Yeni varlık portföyü oluştur Ekle Oluştur + Öteki durum ekle Kapat

Investing.com – Interpol, Güney Kore’nin talebi üzerinde Terra kurucusu Do Kwon için kırmızı bülten yayımladı. Bunun üzerine Terra ekosisteminin kripto varlıkları, hafta sonu boyunca sert düşüşler gördü.

Bloomberg tarafından servis edilen habere nazaran Terra kurucusu Do Kwon için Interpol’ün kırmızı bülten çıkarması, soruşturmayı farklı bir boyuta taşıdı. Geçen hafta Güney Kore savcılığı, Terra kurucusunun ülke teslim edilmesi için kırmızı bülten talebinde bulunmuştu. Do Kwon ise yaptığı açıklamada kaçak olmadığını söyledi. 

Diğer yandan Do Kwon’un Singapur’da olduğu düşünülüyordu, fakat son gelişmelere nazaran Singapur’da olmadığına dair açıklamalar yapıldı. Güney Kore savcıları ise Do Kwon’un kaçtığına dair kıymetli ispatlar olduğunu ve iş birliği yapma niyetinde olmadığına inandıklarını söyledi. 

Terra ekosisteminin Mayıs ayındaki çöküşünden bu yana tartışmaların merkezinde yer alan Do Kwon, geçen hafta Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ısrarla kaçak olmadığını ve birkaç yargı bölgesinde kendilerini savunmak durumunda olduklarını söyledi. Terra kurucusu, tüm yaşananlar konusunda şimdiye kadar son derece dürüst davrandıklarını söylerken önümüzdeki birkaç ay içerisinde gerçekleri açıklamayı dört gözle beklediğini lisana getirdi.

LUNA ve LUNC sert düştü

Diğer yandan Terra ekosisteminin iki farklı tokeni de bu son gelişmeden olumsuz etkilendi. Yeni Terra Blockchain’i olan LUNA tokeni, hafta sonu süreçlerinden günün birinci saatlerine kadar %20’nin üzerinde bedel kaybıyla 2 dolar hududuna geriledi. Terra Classic tokeni LUNC de son durumdan olumsuz etkilenirken son 48 saatte %30’a yakın düşüşle 0,00018 dolar bandına geriledi.

Kripto para piyasası da genel olarak baskı altında kalmaya devam ediyor. Toplam piyasa kıymeti hafta sonu süreçlerinde %3 gerilerken 915 milyar dolara indi. Bitcoin de hafta sonu boyunca düşüş ivmesini ettirdi ve günün birinci saatlerinde 18.700 dolar bandına kadar geriledi. 

Yazar: Günay Caymaz

Previous Article

BIST şirketlerinden şimdiki haberler

Next Article

Gerçek dal inanç endeksi 2 yılın en düşük düzeyine geriledi

You might be interested in …